Що змінить економічне бронювання від мобілізації

В Україні вже цього року може запрацювати система економічного бронювання від мобілізації. Про це в інтерв’ю повідомив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. За його словами, впровадження цього механізму є складним соціально-політичним рішенням, яке викликає суперечки та вимагає обережного підходу.

Гетманцев наголосив, що впровадження економічного бронювання – це одне з найскладніших питань за останні п’ять років. “Це рішення розмежовує людей під час війни, що може створити додаткові соціальні суперечності. Важливо також врахувати сприйняття цього рішення військовими, що є ключовим у контексті демобілізації, яку ми не можемо фізично здійснити,” – зазначив він.

Міністерство фінансів підрахувало, що щомісячні надходження до бюджету від економічного бронювання можуть становити близько 8 мільярдів гривень. Цей прогноз базується на припущенні, що більшість військовозобов’язаних, які сьогодні працюють та отримують зарплату менше 35 тисяч гривень, будуть отримувати саме цю суму після бронювання.

Гетманцев вважає, що критерієм для бронювання має бути розмір «білої» зарплати. Він переконаний, що це сприятиме детінізації та виведенню зарплат із «тіні», що позитивно вплине на економіку в цілому. Однак, нардеп також застерігає, що немає стовідсоткової впевненості в тому, що всі очікувані кошти дійсно надійдуть до бюджету.

Різні моделі бронювання

Міністерство економіки готує кілька моделей економічного бронювання, які можуть бути впроваджені вже в жовтні-листопаді 2024 року. Верховна Рада також розробила три концепції економічного бронювання, які були представлені під час зустрічі Комітету з питань економічного розвитку. Серед варіантів:

  1. Сплата спеціального збору за бронювання працівників.
  2. Бронювання на основі заробітної плати.
  3. Змішана модель бронювання.

Кожна з цих концепцій має свої переваги та недоліки, і рішення щодо їх впровадження буде ухвалюватися з урахуванням економічної ситуації та суспільного настрою.

У Верховній Раді вже зареєстровано два законопроєкти, які пропонують нові правила економічного бронювання працівників. Згідно з цими пропозиціями, підприємства, які сплачують Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) понад 40 тисяч гривень та мають штатну чисельність від 10 осіб, зможуть забронювати до 50% призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Курська операція показала виснаження російських ресурсів – Дикий

В ефірі "24 каналу" військовий експерт та ветеран АТО...

Марічка Падалко розповіла чим її вразив Майкл Дуглас

Українська ведуча Марічка Падалко поділилася враженнями від інтерв'ю з...

Буданов попередив про нову небезпеку

Очільник Головного управління розвідки України Кирило Буданов під час...

Червоний Хрест «пробив дно» – омбудсмен Лубінець

12 вересня російські окупанти обстріляли конвой Міжнародного комітету Червоного...

Британські політики тиснуть на Стармера щодо ракет для України

П'ять колишніх міністрів оборони Великої Британії разом із колишнім...

Російські бомби пошкодили лікарню та спричинили пожежу у навчальному закладі в Харкові

У ніч на 15 вересня російські війська знову завдали...

Зеленський готує «план перемоги»

Президент України Володимир Зеленський найближчими тижнями вирушить до США,...

Міністр закордонних справ розповів про головне завдання

Під час конференції Ялтинської європейської стратегії (YES-2024), міністр закордонних...