Що зміниться у процедурі бронювання

Через різке зростання кількості заброньованих українців кількість мобілізованих значно зменшилася. За даними джерел NV в уряді, цифровізація та спрощення процедури через портал «Дія» значно прискорили процес, що, з одного боку, зменшило навантаження на мобілізаційну систему, але з іншого – викликало побоювання щодо недоброчесного бронювання.

Наразі уряд вирішив провести аудит: за перші дні було виявлено понад 40 тисяч військовозобов’язаних, які отримали бронювання з порушенням норм. У відповідь урядовці планують серйозні зміни до порядку бронювання та посилення контролю за отриманням статусу критично важливих підприємств.

Нові правила бронювання

  1. Зарплатний критерій. Пропонується ввести мінімальний рівень зарплат для працівників підприємств, які хочуть отримати статус критично важливих для економіки. Він становитиме не менше 19 000 гривень. На думку урядовців, це принесе до бюджету мільярди гривень щомісяця, оскільки відсіє компанії, що використовують низькі зарплати для маніпуляцій із бронюванням.
  2. Новий порядок визначення важливості підприємств. Уряд планує надати більше повноважень ТЦК та ОВА, які або самостійно, або разом вирішуватимуть, чи є підприємство критично важливим. Це дозволить краще контролювати, кого саме бронюють і чи дійсно це необхідно для економіки.
  3. Зменшення квот на бронювання. Пропонується зменшити 100%-ві квоти на бронювання для підприємств у ключових секторах, таких як військова промисловість та енергетика. Замість повного захисту персоналу для деяких галузей можливе введення квоти у 70-90%, що дозволить більш ефективно розподіляти людські ресурси у державі.

Попри запропоновані зміни, деякі експерти вбачають ризики у можливій корупції через те, що рішення ухвалюватимуться місцевими органами влади і ТЦК. У разі узгодження питань критичної важливості підприємств на регіональному рівні, можуть з’явитися додаткові важелі впливу для недоброчесного бронювання працівників.

Попередньо рішення про зміни до процедури бронювання мали погодити Мінекономіки та Міноборони, але відомства поки що не досягли компромісу. Співрозмовники NV повідомляють, що остаточне слово може залишитися за президентом Володимиром Зеленським.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Зустріч Зеленського з Путіним у Кремлі назвали можливою: що сказав Пєсков

У Кремлі заявили про потенційну можливість зустрічі президента України...

5 мільярдів через “Айбокс Банк”: як Альона Шевцова стала тіньовою королевою гемблінгу

Ім’я Альони Шевцової (раніше Дегрік, Потоня) стало синонімом тіньового...

Нардеп Гончаренко закликав розпустити ТЦК

Народний депутат Олексій Гончаренко закликав розпустити територіальні центри комплектування...

У Києві зафіксовано найбільший за останні роки спалах гепатиту А

У київському мікрорайоні Відрадний зафіксовано масштабний спалах вірусного гепатиту...

Хореограф Дікусар згадав телеведучого Неліпу, який загинув на фронті

Відомий український хореограф Дмитро Дікусар, який нині служить у...

Фірма з мізерними доходами отримала держзамовлення на 50 мільйонів

Тендер на виготовлення тимчасових надгробних споруд для Національного військового...

Тарифи ростуть: які комунальні послуги подорожчали найбільше за рік

В Україні за останній рік суттєво зросли ціни на...

Володимир Кличко подарував меру Києва колекцію зброї на 1,74 мільйона гривень

Мер Києва Віталій Кличко задекларував подарунок у вигляді зброї...