Без нових поставок: Україна ризикує втратити ключові можливості на полі бою

Постійна військова допомога з боку США є важливою складовою стратегії України в боротьбі проти агресії Росії. Однак останні заяви про можливе скорочення допомоги викликають серйозні побоювання щодо стабільності ситуації на фронті. Як зазначає The Wall Street Journal , без нових поставок військової допомоги Україна зможе витримати нинішній темп боїв до літа 2025 року, але після цього може зіткнутися з серйозними труднощами, зокрема, нестачею боєприпасів.

Також Київ не зможе використовувати частину свого найбільш передового озброєння.

«Великі поставки зброї, які адміністрація Байдена відправила або уклала контракти на поставку в останні місяці свого правління, повинні дозволити Україні продовжувати боротися в поточному темпі щонайменше до середини року (тобто до червня – Ред.)», – заявила виданню Селеста Валландер, колишня високопоставлена посадовець Пентагону.

Українські чиновники кажуть, що це «найгірший сценарій», і в такому разі Україні доведеться значно збільшити власне військове виробництво і розраховувати на більшу підтримку з боку Європи.

«Загалом Україна наразі самостійно виробляє або фінансує близько 55% свого військового обладнання. США забезпечують близько 20%, а Європа – 25%», – повідомив один західний чиновник.

Але деякі види американського озброєння, як-от сучасні системи ППО, балістичні ракети, навігаційні системи і далекобійна артилерія, будуть практично неможливо замінити. Європа просто не виробляє достатньої кількості таких систем – а в деяких випадках не виробляє зовсім.

Коли ці американські поставки закінчаться, можливості України наносити удари на далекі відстані і захищати тилові позиції значно знизяться, попереджають офіційні особи та аналітики.

«Теоретично Європа може виділити стільки ж коштів, скільки США, але я не думаю, що вона зможе покрити весь спектр необхідних озброєнь. У таких критично важливих категоріях, як системи перехоплення для ППО, швидко виникне проблема нестачі», – сказав Оскар Йонссон, дослідник Шведського оборонного університету.

Деякі експерти також сумніваються, чи збереже Україна доступ до супутникового інтернету Starlink від SpaceX, який частково фінансувався Пентагоном.

«Питання не стільки в допомозі, скільки в тому, чи буде Трамп брати участь у виробництві зброї для України», – сказав Михайло Самусь, директор Центру дослідження нової геополітики. «Якщо ні, це стане серйозним ударом для України і Європи».

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ексчиновники та їхні родичі на дорогих курортах: Кузьмук і Богуслаєв у центрі уваги

Колишній міністр оборони України Олександр Кузьмук підтвердив, що у...

Весна без дощів? Укргідрометцентр прогнозує теплий і сухий березень

Березень 2025 року в Україні очікується теплішим за середньостатистичні...

Незаконне збагачення на 3,3 млн грн: ВАКС ухвалив рішення про конфіскацію

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення про конфіскацію квартири...

Передавав дані померлих: колишнього поліцейського судитимуть

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) за сприяння Департаменту внутрішньої...

Президентські вибори відкладені: Україна чекатиме справедливого миру

Верховна Рада України ухвалила постанову №13041 "Про підтримку демократії...

Зміни в парламенті: Кормишкіна склала мандат

Верховна Рада України підтримала рішення про дострокове припинення повноважень...

Безсонні ночі українців: як допомогти своєму організму

Війна принесла в життя українців не лише фізичні випробування,...

Медіаімперія Фіали під прицілом: підстави для запровадження санкцій

Власник одних із найбільших українських медіаресурсів, таких як «Українська...