Чи ефективна “Паляниця” у війні

Українська розробка під назвою “Паляниця”, яку нещодавно презентувала влада, викликала значний інтерес та низку обговорень серед військових експертів. Одним із них став Олег Катков, головний редактор Defense Express, який піддав сумніву початкові заяви щодо “Паляниці” як ракети-дрона.

За словами Каткова, ключовою особливістю “Паляниці” є її реактивний двигун, а не ракетний, як було заявлено спочатку. “Є велика різниця між ракетним двигуном і реактивним. “Паляниця” має реактивний двигун, і це абсолютно нормально. Ракетний двигун – це те, що використовується в балістичних ракетах та ракетоносіях”, – пояснив він в ефірі Radio NV.

Попри спробу засекретити деталі про “Паляницю”, Катков відзначає, що на офіційному відео було зазначено її дальність ураження – до 600 км. “600 кілометрів – можливо щось гуляє, плюс-мінус. Показана мапа аеродромів, які можна вражати цим виробом, – там дальність до 750 км. У будь-якому випадку йдеться про далекобійність, і це дуже суперово”, – зазначив експерт.

Катков наголосив, що різниця між крилатою ракетою та реактивним дроном у цьому випадку фактично розмита. Він вважає, що “Паляниця” – це насправді крилата ракета наземного базування, призначена для ударів по російських аеродромах, яка є значно дешевшою за відомі аналоги.

Ключовою перевагою “Паляниці”, на думку Каткова, є її відносна дешевизна. “Практика показує, що засоби, необхідні для ударів по ворогу, мають бути масовими. Їх повинно бути багато, а це можливо, якщо виріб дешевий. Він може бути не такий довершений, як Storm Shadow або Tomahawk, але все ж ефективний”, – підкреслив він.

На День Незалежності президент Володимир Зеленський заявив про перше успішне бойове застосування української ракети-дрона “Паляниця”. За його словами, ця зброя вже продемонструвала свою ефективність, уражаючи ворога.

Інший військовий експерт, Олександр Мусієнко, висловив думку, що Україна може виробити значну кількість “Паляниць”, які здатні виконувати завдання з ураження ворожих нафтопереробних заводів та промислових підприємств. Це надає Україні додаткові можливості у протистоянні з Росією та підсилює її обороноздатність.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Посуха та війна загрожує пшениці в Україні

Посуха в Україні ставить під загрозу посіви пшениці під...

Олександр Петровський, відомий як Нарік, сховався у Німеччині

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало шоком для всього...

МЗС засудив показ фільму “Росіяни на війні” на ще одному європейському кінофестивалі

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило плани швейцарського Zurich...

Індійські снаряди потрапляють в Україну через Європу

Згідно з інформацією, отриманою від Reuters, індійські артилерійські снаряди,...

На Десні встановлено нові аераційні установки для очищення води

Поблизу села Літки Броварського району Київської області на річці...

Олексій Чернишов: Від бізнесмена до недоторканого за 5 років. Частина 1

Олексій Чернишов нинішній голова НАК Нафтогаз дивним чином уникнув...

Чи завжди АРМА ефективно управляє арештованими активами

Адвокат Володимир Богатир аналізує ефективність управління арештованими активами АРМА...

Чим ЗСУ вгатили по складу в Торопці

Минулої доби українські сили завдали потужного удару по арсеналу...