Держборг України досяг 6 трильйонів

Станом на 30 червня 2024 року, державний та гарантований державою борг України досяг рекордного показника у 6,16 трильйонів гривень, що еквівалентно 152,2 мільярдам доларів США. Зокрема, зовнішній борг склав 4,45 трильйонів гривень (109,9 мільярдів доларів), а внутрішній – 1,71 трильйонів гривень (42,2 мільярди доларів).

Цей рівень заборгованості є серйозним викликом для економіки країни, однак варто зазначити, що обсяг боргу відносно ВВП України поки що не перевищує 100%. Для порівняння, наприкінці Другої світової війни співвідношення ВВП Великобританії до її державного боргу досягало 250%, що демонструє, що країни можуть відновлювати свою економіку навіть після таких екстремальних рівнів заборгованості.

Протягом другого кварталу 2024 року державний борг України зріс на 243,7 мільярдів гривень, а у доларовому еквіваленті – на 1,1 мільярд доларів США. Незважаючи на це зростання, середньозважена вартість державного та гарантованого державою боргу України знизилася на 10,3% з початку року – з 6,24% до 5,6%. Це свідчить про певну стабілізацію фінансових ринків та зниження ризиків, які супроводжують кредитування держави.

Зростання державного боргу під час війни є цілком закономірним явищем, особливо коли країна виступає в ролі жертви агресії. Україна змушена залучати додаткові кошти для фінансування оборони та соціальних витрат в умовах війни, що призводить до збільшення заборгованості.

Однак, одним із можливих варіантів для полегшення боргового тягаря є пролобіювання списання частини зовнішнього боргу за рахунок заморожених коштів росії. Цей підхід може стати ключовим у зниженні фінансового навантаження на українську економіку.

Щодо внутрішнього боргу, уряд розглядає можливість підвищення податків та інших надходжень до бюджету. Якщо відповідний законопроєкт буде підтриманий Верховною Радою, до кінця року планується розміщення додаткових 220 мільярдів гривень у формі облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Це дозволить залучити додаткові кошти для фінансування державних потреб, однак може також збільшити боргове навантаження.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

В Україні можуть бути масові відключення електрики і без ракетних обстрілів

Енергетична ситуація в Україні залишається складною, і одним з...

Як допомогти дитині зберігати енергію та увагу в школі

Навчальний рік триває, і важливо підтримувати енергію дітей не...

Як отримати допомогу після поранення або загибелі бійця

У разі поранення бійців або загибелі захисників України їхні...

В Києві мобілізували священника УПЦ

У Києві працівники територіального центру комплектування мобілізували протодіякона Андрія...

Зеленський готовий піти з посади в обмін на мир для України

Президент України Володимир Зеленський висловив свою готовність залишити посаду,...

Ведучий Анатолій Анатоліч висловився щодо мовної політики в Україні

Відомий український ведучий та шоумен Анатолій Анатоліч висловив свою...

Депутатка Європарламенту заявила, що Польща повинна була отримати “гарантії повернення” допомоги Україні

Депутатка Європарламенту від польської антиукраїнської партії "Конфедерація" Анна Брилка...

Буданов спростував чутки про блокування Starlink в Україні

В Україні не спостерігається системного блокування супутникового інтернету Starlink....