Ексголова Нацагентства подав фальшиву декларацію

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило серйозні порушення у декларації Володимира Мельника — колишнього керівника Міжрегіонального управління Нацагентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, АР Крим та Севастополі. За результатами повної перевірки документа за 2021 рік, було встановлено, що чиновник задекларував недостовірні відомості на суму понад 2,07 мільйона гривень.

Серед ключових порушень — неправильно вказана дата набуття права на житловий будинок в Одесі, відсутність реєстраційного номера, а також приховане користування цією нерухомістю членами сім’ї. Окремі автомобілі, зокрема Volkswagen ID.4 2023 року випуску та Jaguar XF 2015 року, формально були зареєстровані на колишню дружину й сина Мельника. Однак, за даними НАЗК, саме посадовець фактично користувався ними.

Ще один автомобіль, Nissan Leaf 2018 року, взагалі не був зазначений у декларації, хоча дружина Мельника придбала його в 2021 році за 334 тис. грн. До того ж, вказану вартість інших машин було суттєво спотворено — Toyota Prius оцінено вдвічі дешевше, а Nissan Rogue, навпаки, задекларовано з явним завищенням.

Найбільше запитань у НАЗК викликали доходи дружини Мельника. Вона задекларувала 10,5 млн грн готівки, які, за словами самого ексчиновника, отримала від продажу садового будинку (8,5 млн грн) та земельної ділянки (4,5 млн грн). Щоправда, у декларації з’явилась лише готівка, а от самі операції купівлі-продажу документально підтверджені не були. До того ж, офіційні доходи сім’ї Мельників за останні майже два десятиліття (1998–2016 рр.) склали лише 396,5 тис. грн.

Особливий інтерес викликав згаданий Nissan Leaf, який Мельник оцінив у символічні 20 тис. грн. За результатами експертизи Київського НДІ судових експертиз, реальна вартість цього авто могла складати понад 700 тис. грн.

Загалом сума виявлених недостовірних даних у декларації перевищує 500 прожиткових мінімумів, що є підставою для кримінального переслідування за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що вказані порушення стали відомими завдяки системному моніторингу способу життя посадовця, проведеному НАЗК. Агентство також зафіксувало спроби уникнути відповідальності — під час перевірки теща Мельника поспіхом переоформила кілька земельних ділянок на родичів. ВАКС встиг накласти арешт на ці активи, що тепер може стати підставою для їх передачі в дохід держави.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Трампа вимагають припинення вогню після масованих атак Росії

Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт...

Нардеп Тарасов задекларував понад 21 млн грн подарунків від батька, який у розшуку

Народний депутат Олег Тарасов задекларував понад 22 мільйони гривень...

Штрафи від ТЦК можна буде сплатити через “Резерв+” зі знижкою 50%

Із червня–липня 2025 року в Україні запрацює можливість сплати...

Українські банки масово переглядають кредитні ліміти клієнтів

На тлі стабілізації економічної ситуації українські банки почали масово...

Ворожий дрон зруйнував студію співачки Jerry Heil в Києві

Після чергової масованої атаки Росії на Київ у ніч...

Задишка і втома після COVID можуть бути спадковими — відкриття генетиків

Міжнародна команда дослідників з 16 країн встановила генетичний зв'язок...

Залужний погоджує політичні заяви з Єрмаком – джерело в ОП

Наше джерело в Офісі Президента повідомило, що політична активність...

Росія хоче змусити Україну до переговорів, не зупиняючи війну – ISW

Росія готується передати Україні так звані “мирні пропозиції” після...