Індекс сприйняття корупції: Україна показала один із найкращих результатів у світі за рік

Згідно з дослідженням “Індекс сприйняття корупції-2023”, яке оприлюднила міжнародна антикорупційна організація Transparency International, Україна здобула 36 бали і розмістилася на 104-му місці серед 180 країн світу. Результати цього дослідження вже доступні на офіційному сайті організації.

Виділено, що за минулий рік Україна покращила своє становище, отримавши три бали приросту, що є одним із найкращих показників у світі. Зазначається, що після Революції гідності країна набрала 11 балів, що є найбільшим приростом серед країн-кандидатів до Європейського Союзу.

У той час як Україна відзначається за позитивними тенденціями, вона залишається відстаючою від середніх показників країн ЄС, де середній бал становить 64. Данія має найвищий показник – 90 балів, в той час як Угорщина має найнижчий – 42 бали.

Transparency International рекомендує Україні три ключові кроки для покращення боротьби з корупцією та відновлення країни у 2024 році:

— Підвищити ефективність боротьби із топкорупцією. Збільшити здатність та провести об’єктивний конкурсний відбір працівників Національного антикорупційного бюро, прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та суддів Вищого антикорупційного суду. Розпочати реформу судово-експертної служби, щоб забезпечити своєчасний та непохитний доступ до судової експертизи. Усунути суперечності у кримінальному законодавстві та забезпечити розгляд справ у розумні терміни.

— Ефективно використати на потреби держави активи корупціонерів та поплічників Росії. Змінити процедури відбору керівництва та провести незалежний аудит діяльності АРМА. Удосконалити конфіскаційні механізми та правову базу для повернення активів, узгодивши їх із міжнародними стандартами. Удосконалити процеси блокування російських активів (як санкції, що передує конфіскації) та запровадити криміналізацію обходу санкцій.

— Розпочати реформу Рахункової палати та Державної аудиторської служби України. Розробити та ухвалити законопроєкт про реформування Рахункової палати та оновити процедуру відбору її керівництва та членів. До проведення реформи законодавства відбір та призначення на посади Рахункової палати слід зупинити. Змістити фокус моніторингів публічних закупівель Держаудитслужби на превенцію. Проводити моніторинги та виявляти суттєві порушення необхідно до укладання договору, щоб запобігти збиткам та іншим негативним наслідкам.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Петро Порошенко збагатився на 4,6 мільярда під час третього року війни

Попри третій рік повномасштабної війни, експрезидент і народний депутат...

Аварія на Бориспільському шосе: пасажира вантажівки вирізали з салону

У Києві на Бориспільському шосе вранці 2 квітня сталася...

У голови апеляційного суду Львова під час обшуку знайшли понад 270 тис. доларів

Голова Західного апеляційного господарського суду Максим Желік потрапив у...

МОН готує реформу дитсадків через демографічну кризу

Пандемія, повномасштабна війна та демографічна криза завдали дошкільній освіті...

Фахівець ДСНС «забув» про майно, родину і 3 мільйони гривень

Головний фахівець відділу протидії корупції апарату ДСНС України Тарас...

Мер Києва отримав мільйони за участь у боксерському симуляторі

Мер Києва Віталій Кличко поповнив свої статки на 3,62...

Ексміністерка Богатирьова судиться за пенсію

Раїса Богатирьова — колишня міністерка охорони здоров’я та одна...

Що святкують 2 квітня: історія, традиції і прикмети дня

2 квітня за новим церковним календарем віряни вшановують пам’ять...