Китай обмежує експорт компонентів для БПЛА: як це вплине на обороноздатність України

Китай запровадив безпрецедентні обмеження на експорт важливих компонентів для виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА) в США та Європу. Це може мати серйозні наслідки для України, оскільки Китай контролює 80% світового ринку комплектуючих для дронів, і значна частина оборонних технологій країни залежить від постачання цих компонентів.

Китай почав скорочувати поставки ключових компонентів для безпілотників (в тому числі цивільних) – як для американських, так і європейських компаній.

За даними Bloomberg, є припущення, що відповідні кроки є прелюдією до більш широких експортних обмежень на запчастини для безпілотників. Їх Пекін введе в дію в новому році, кажуть джерела видання.

За словами одного з співрозмовників, ці правила можуть набути форми ліцензійних дозволів на основі цільового використання компонентів або більш м’яких вимог до китайських компаній повідомляти уряд про свої плани щодо поставок.

У липні 2024 року Китай оголосив про заборону експорту безпілотників для військового використання, – наразі Пекін стверджує, що не постачає зброю жодній зі сторін конфлікту. Але європейські чиновники заявляють, що китайські компанії розробляють ударні дрони для агресивних дій рф, зокрема війни росії в Україні.

Bloomberg нагадує, що торгівельний конфлікт між Заходом і КНР загострився цього місяця, коли Вашингтон обмежив продаж мікросхем пам’яті з високою пропускною здатністю та додаткового напівпровідникового обладнання Китаю.

У відповідь Пекін заборонив продаж товарів подвійного призначення американським військовим, а також кількох матеріалів високотехнологічного та військового призначення американським компаніям.

Заходи, вжиті за кілька тижнів до того, як Дональд Трамп повернеться на посаду президента з жорсткою програмою щодо Китаю, призвели до різкого зростання цін.

Ембарго Китаю на компоненти дронів позначиться на виробництві БпЛА в Україні.

Західні країни намагаються будувати та збирати безпілотники за межами Китаю, щоб убезпечити свої ланцюжки поставок. Але КНР залишається центром виробництва дешевого обладнання для цих пристроїв. Згідно зі звітом Центру стратегічних і міжнародних досліджень, Китай контролює майже 80% ринку комерційних безпілотників.

Багато виробників БПЛА в Україні покладаються на китайські комплектуючі для виготовлення дешевої та ефективної зброї, яка стала визначальною у протидії агресії росії.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Зустріч Зеленського з Путіним у Кремлі назвали можливою: що сказав Пєсков

У Кремлі заявили про потенційну можливість зустрічі президента України...

5 мільярдів через “Айбокс Банк”: як Альона Шевцова стала тіньовою королевою гемблінгу

Ім’я Альони Шевцової (раніше Дегрік, Потоня) стало синонімом тіньового...

Нардеп Гончаренко закликав розпустити ТЦК

Народний депутат Олексій Гончаренко закликав розпустити територіальні центри комплектування...

У Києві зафіксовано найбільший за останні роки спалах гепатиту А

У київському мікрорайоні Відрадний зафіксовано масштабний спалах вірусного гепатиту...

Хореограф Дікусар згадав телеведучого Неліпу, який загинув на фронті

Відомий український хореограф Дмитро Дікусар, який нині служить у...

Фірма з мізерними доходами отримала держзамовлення на 50 мільйонів

Тендер на виготовлення тимчасових надгробних споруд для Національного військового...

Тарифи ростуть: які комунальні послуги подорожчали найбільше за рік

В Україні за останній рік суттєво зросли ціни на...

Володимир Кличко подарував меру Києва колекцію зброї на 1,74 мільйона гривень

Мер Києва Віталій Кличко задекларував подарунок у вигляді зброї...