Китай обмежує експорт компонентів для БПЛА: як це вплине на обороноздатність України

Китай запровадив безпрецедентні обмеження на експорт важливих компонентів для виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА) в США та Європу. Це може мати серйозні наслідки для України, оскільки Китай контролює 80% світового ринку комплектуючих для дронів, і значна частина оборонних технологій країни залежить від постачання цих компонентів.

Китай почав скорочувати поставки ключових компонентів для безпілотників (в тому числі цивільних) – як для американських, так і європейських компаній.

За даними Bloomberg, є припущення, що відповідні кроки є прелюдією до більш широких експортних обмежень на запчастини для безпілотників. Їх Пекін введе в дію в новому році, кажуть джерела видання.

За словами одного з співрозмовників, ці правила можуть набути форми ліцензійних дозволів на основі цільового використання компонентів або більш м’яких вимог до китайських компаній повідомляти уряд про свої плани щодо поставок.

У липні 2024 року Китай оголосив про заборону експорту безпілотників для військового використання, – наразі Пекін стверджує, що не постачає зброю жодній зі сторін конфлікту. Але європейські чиновники заявляють, що китайські компанії розробляють ударні дрони для агресивних дій рф, зокрема війни росії в Україні.

Bloomberg нагадує, що торгівельний конфлікт між Заходом і КНР загострився цього місяця, коли Вашингтон обмежив продаж мікросхем пам’яті з високою пропускною здатністю та додаткового напівпровідникового обладнання Китаю.

У відповідь Пекін заборонив продаж товарів подвійного призначення американським військовим, а також кількох матеріалів високотехнологічного та військового призначення американським компаніям.

Заходи, вжиті за кілька тижнів до того, як Дональд Трамп повернеться на посаду президента з жорсткою програмою щодо Китаю, призвели до різкого зростання цін.

Ембарго Китаю на компоненти дронів позначиться на виробництві БпЛА в Україні.

Західні країни намагаються будувати та збирати безпілотники за межами Китаю, щоб убезпечити свої ланцюжки поставок. Але КНР залишається центром виробництва дешевого обладнання для цих пристроїв. Згідно зі звітом Центру стратегічних і міжнародних досліджень, Китай контролює майже 80% ринку комерційних безпілотників.

Багато виробників БПЛА в Україні покладаються на китайські комплектуючі для виготовлення дешевої та ефективної зброї, яка стала визначальною у протидії агресії росії.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Нетверезий водій спричинив потрійну ДТП у Києві: постраждала молода жінка

У Деснянському районі Києва сталася серйозна дорожньо-транспортна пригода за...

США погрожують обмежити доступ України до Starlink через суперечку щодо корисних копалин

США розглядають можливість припинення доступу України до супутникового зв’язку...

Україна та США можуть вже сьогодні підписати угоду про співпрацю у сфері видобутку корисних копалин

Сьогодні Україна та Сполучені Штати можуть укласти важливу угоду...

22 лютого: які свята відзначають в Україні та світі

Сьогодні у світі відзначають низку важливих подій, що мають...

Українців чекає морозний, але сухий день: прогноз погоди на 22 лютого

Сьогодні в Україні очікується сильне зниження температури. Уночі в...

Колишнього депутата Головка підозрюють у хабарництві та недекларуванні майна

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура...

Ведучий Грубич прокоментував рішення Ласточкіна служити в ЗСУ

Ведучий телеканалу "1+1 Україна" Костянтин Грубич висловив свою думку...

Колишній директор «ОГТС України» втік за кордон після підробки документів

Колишній директор ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” Сергій Макогон...