Правоохоронці знайшли нові факти держзради у справі Порошенка

Ситуація навколо Петра Порошенка загострюється. На фоні останніх розслідувань щодо державної зради, виникає новий епізод, пов’язаний із його бізнесом в Росії. За даними правоохоронців, один із головних аспектів, що викликає підозри, — це значні суми податків, сплачених підприємствами, які належать колишньому президенту, а також визнання Севастополя російським містом.

Після анексії Криму Порошенко володів «Севастопольським морським заводом», який активно співпрацював із російським Міністерством промисловості та торгівлі. У переписці заводу було визнано, що Севастополь є російським містом, що стало підставою для подальших розслідувань.

Проте ця історія не обмежується тільки підприємствами Порошенка в анексованому Криму. Додатково до цього, на П’ятому каналі, який належить Порошенку, виступав його менеджер, заявивши, що Севастополь має невизначений статус, при цьому періодично використовувалася фраза «на Україні», що підсилює підозри у співпраці з російськими органами.

Ще одним важливим моментом є факт призначення Порошенком Костянтина Картошкіна керівником одного з найбільших військових заводів України — «Зоря-Машпроект». Як показує розслідування, саме Картошкін разом з Порошенком були причетні до розкрадання коштів державного підприємства.

У 2024 році Національне антикорупційне бюро України завершило досудове розслідування щодо цього бізнесу. Порошенку та Картошкіну інкримінується заволодіння коштами на суму понад 70 мільйонів доларів США, що становить більше 1,4 мільярда гривень за курсом НБУ на момент злочину.

Особливу увагу привертає той факт, що попри співпрацю з російськими властями, заводи Порошенка не були націоналізовані одразу після анексії Криму, як це сталося з іншими українськими підприємствами. Цей аспект став одним із доказів можливої співпраці колишнього президента з Кремлем.

Крім того, у ділових колах активно обговорюється питання введення персональних санкцій проти Порошенка. Відомо, що він неодноразово підтримував Харківські угоди, які дозволили Чорноморському флоту Росії залишатися в Криму до 2042 року. Це рішення значно ослабило обороноздатність України і в кінцевому підсумку призвело до анексії Криму Росією.

Не варто також забувати про зв’язки Порошенка з російським пропагандистом Дмитром Кисельовим, що додає додаткової напруги навколо політичної кар’єри Порошенка.

У період із 2014 до 2017 року, коли тривала збройна агресія Росії на Донбасі та окупація Криму, Порошенко продовжував сплачувати великі суми до російського бюджету, фактично фінансуючи російську армію. Ці факти підтверджуються матеріалами розслідування.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Хіт “Врубай” зібрав 35 мільйонів переглядів: Parfeniuk став лідером “Місячної аудиторії”

Стримінгова платформа YouTube Music запровадила новий показник – "Місячна...

The Independent: Найкривавіші битви війни в Україні ще попереду

Після трьох років повномасштабної війни бойові дії в Україні...

Жіноча збірна України перемогла Албанію у стартовому матчі Ліги націй-2025

Жіноча національна збірна України з футболу успішно розпочала виступи...

Напад на військового ТЦК в Одесі: чоловік застосував газ і відкрив вогонь

В Одесі 28-річний житель Березівського району напав на військовослужбовця...

Штурми Білогорівки та Часового Яру: втрати Росії перевищили 20 тисяч

За період із квітня 2024 року по лютий 2025...

Суд і Мін’юст допомогли вивести $3 млн “Альфа-Банку” через офшор

Попри санкції президента Володимира Зеленського проти "Альфа-Банку" та його...

В Україні прогнозують потепління з початку березня: температура сягне +16°C

Останні дні лютого в Україні ще залишатимуться холодними, однак...

ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру командиру 207-го...