ЄС не здатен надати Україні артснаряди в обіцяній кількості

Європейський Союз не може виготовляти артилеристські снаряди в тій кількості, яку він пообіцяв Україні. Можливо нас попереду знов очікує снарядний голод.

За даними дослідження журналістського консорціуму, європейські виробники можуть виготовляти значно менше снарядів, ніж заявляють офіційні представники ЄС. Наприклад, виробнича потужність ЄС оцінюється приблизно в 600 тисяч снарядів на рік, що значно менше від заявлених 1,7 мільйона снарядів на рік до кінця 2024 року.

«Я думаю, що в Європі є, можливо, лише кілька країн, які мають запаси снарядів 155-мм на 30 днів», – сказав постійний секретар Міністерства оборони Естонії Кусті Салм у коментарі Delfi Estonia.

Той факт, що ЄС не встигає за оборонними потребами України, здається очевидним і представникам самої європейської збройової промисловості.

«Досвід війни в Україні показує величезний попит на артилерійські боєприпаси. Наявні виробничі потужності в західному світі не відповідають цим обсягам», – заявив у червні один із провідних європейських виробників зброї Rheinmetall.

Ця нестача снарядів стає причиною запізнень у поставках до України, яка знаходиться в активному конфлікті з Росією. Україна звертається до ЄС для отримання підтримки, проте обіцянки щодо постачання снарядів часто не виконуються через технічні та організаційні проблеми в європейській збройовій промисловості.

«Думаю, що частина програм недовиконана не тому, що хтось не захотів, а тому, що відбуваються дискусії всередині – хто виготовляє, хто кому платить, чи виконані всі зобов’язання покласти в «спільну касу» гроші. Хтось каже – «я все віддав, компенсуйте мені», або якась одна країна все блокує», – розповів Олексій Резніков.

Незважаючи на це, Україна посилює власні зусилля щодо виробництва артилерійських снарядів калібру 155 мм, щоб забезпечити власні потреби. Наприклад, планується запуск власного серійного виробництва цих снарядів, що дозволить країні збільшити самодостатність у цій стратегічно важливій галузі.

За даними Мінстратегпрому, українські збройні компанії домовилися із двома неназваними американськими фірмами та однією європейською – це Rheinmetall – про спільне виробництво 155-мм снарядів.

Після початку повномасштабної війни Україна вперше за часи незалежності розпочала масове виробництво боєприпасів радянських калібрів і з того часу вийшла на потужність у кілька десятків тисяч снарядів на місяць.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ознаки високого рівня цукру в крові на які варто звернути увагу

Високий рівень цукру в крові є характерною ознакою діабету...

У Сумській області затримали жінку за спробу продажу немовляти

Прокурори Сумщини направили до суду обвинувальний акт стосовно 35-річної...

Користь клітковини для травлення та імунітету

Клітковина — важливий компонент здорового харчування, що міститься у...

Кабмін планує нові податки для наповнення бюджету: подорожчають солодкі напої, сигарети та пальне

Міністерство фінансів України планує запровадити новий акцизний податок на...

У Польщі та Латвії діяла злочинна група з українців, яка викрадала людей

Правоохоронні органи Польщі спільно з партнерами з Латвії, Литви...

У Білому Камені на Львівщині колись стояв замок гідний королів

Сьогодні село Білий Камінь на Львівщині приваблює туристів своїм...

В Івано-Франківську дві компанії узгодили дії під час закупівлі форми для медиків

Антимонопольний комітет України встановив факт змови між двома компаніями...

Одеська компанія отримала новий військовий контракт на 3,3 млрд гривень попри кримінальні провадження

Одесське ТОВ "Гранпрі ЛТД", пов’язане з бізнесменом Володимиром Осиповим,...