Україна розглядає можливості залучення серйозних інвесторів на оборонному ринку

На економічному та безпековому форумі, що відбувся в Києві 5 квітня, генеральний директор ТОВ “Українська бронетехніка” Владислав Бельбас висловив переконання, що Україна має унікальні можливості для залучення інвестицій зі сполучених Штатів Америки та інших розвинених країн у свій оборонний сектор. Пан Бельбас зазначив, що ці процеси вже розпочалися і активно тривають.

Але водночас і українська сторона повинна прибрати певні важливі перешкоди, щоб покращувати ситуацію в українському оборонпромі та перемагати у війні проти Росії. Про це під час Економічного та безпекового форуму у Києві в п’ятницю, 5 квітня, заявив генеральний директор ТОВ “Українська бронетехніка” Владислав Бельбас, передає видання “Телеграф”.

“В США вся “оборонка” побудована на приватних компаніях. А приватний бізнес специфічний, який буде працювати з вигодою для отримання якогось прибутку — це і є капіталізм, який існує в США. Якщо американці побачать перспективи у нашому ринку, а я наперед скажу, що вони вже їх бачать, вони сюди прийдуть. Тому що, починаючи з оборонного форуму DFNC1, який проходив в Україні у вересні, та після виставки MSPO у Польщі, американські компанії почали активно шукати партнерів в Україні, аналізувати ринок. Перед приходом такого серйозного бізнесу в Україну відбуваються be diligence певних компаній, be diligence ринку — глибокий аналіз/дослідження ситуації через різні інституції. Вони вже це роблять. А якщо вони це роблять, це означає невідворотній процес їхнього заходження”, — сказав він.

Разом з тим, за його словами, Україні потрібно також подумати над тим, щоб лібералізувати експорт озброєння за кордон. Адже, якщо вітчизняний ВПК може виробляти якусь продукцію, а за кордоном її готові купувати, то логічно і необхідно було б продавати українське озброєння, заводячи в країну валюту. Це покращуватиме економічну ситуацію в Україні та стимулюватиме внутрішнє виробництво. Також, як додав Бельбас, за відсутності експортних обмежень, українським компаніям ніщо не заважає релокалізувати виробництво за кордон, у ту ж Польщу.

“Довготермінова війна йде на виснаження економік. А якщо у ручному режимі не дають експортувати будь-яку продукцію, ви прикручуєте дохід для держави… Дуже важливо у цьому процесі не перерегулювати. Ми вже бачимо відтік, а найшвидше це роблять виробники безпілотників. Для них виїхати з України — дуже швидко. Але ж ви потім ці компанії не затягнете в Україну, умовно кажучи, танками. У Польщі сприятливі податки, спрощена система ведення бізнесу, там легше, там менше бюрократії. На 100% гарантую, що всі виробники, які поїдуть звідси, вони не повернуться. За це треба боротися. Це ті засоби, які нам допоможуть воювати нині й, думаю, дадуть можливість перемогти у війні”, — резюмував Владислав Бельбас.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Як правильно оскаржити висновки військово-лікарської комісії в Україні

В Україні військовозобов’язані громадяни мають право оскаржити рішення військово-лікарської...

Україна відмовилася від створення фонду для США на 500 мільярдів доларів

Україна вирішила відмовитися від вимоги Сполучених Штатів створити фонд...

Яка погода чекає українців на останню зимову неділю

Остання зимова неділя в Україні все ще буде морозною,...

Повітряні сили готуються до ударів Росії на річницю вторгнення

В Україні, де кожен день приносить нові виклики, військові...

Що відзначають 23 лютого: традиції, прикмети та поради

23 лютого православні християни згадують священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського,...

Хіт “Врубай” зібрав 35 мільйонів переглядів: Parfeniuk став лідером “Місячної аудиторії”

Стримінгова платформа YouTube Music запровадила новий показник – "Місячна...

The Independent: Найкривавіші битви війни в Україні ще попереду

Після трьох років повномасштабної війни бойові дії в Україні...

Жіноча збірна України перемогла Албанію у стартовому матчі Ліги націй-2025

Жіноча національна збірна України з футболу успішно розпочала виступи...