В Ізюмі через корупційний скандал хочуть звільнити голову МВА

Резонансна справа про зловживання державною програмою єВідновлення в Ізюмі привела до звільнення очільника міської військової адміністрації Валерія Марченка. Харківська обласна військова адміністрація (ОВА) рекомендувала його відставку, а нову кандидатуру вже погоджено Офісом президента. Про це повідомив глава Харківської ОВА Олег Синєгубов на пресконференції 26 грудня.

Причиною кадрових змін стали викриття у справі заступника Марченка, якому оголосили підозру у махінаціях із державною програмою єВідновлення. Слідство встановило, що посадовець, який також був членом Комісії з розгляду питань надання компенсацій за зруйноване житло, розробив схему незаконного заволодіння бюджетними коштами.

Використовуючи фальшиві документи, він організував подачу заяви на компенсацію від імені власника одного з будинків в Ізюмі. За допомогою підставного експерта було створено неправдивий звіт про обстеження будинку, що дозволило отримати два житлові сертифікати на загальну суму 1,5 млн гривень.

Сертифікати були використані для придбання житла в Краматорську, однак реальна вартість нерухомості виявилася втричі нижчою за суму сертифікатів. Різниця була переведена в готівку і спрямована на придбання автомобіля Nissan 2017 року випуску для родички посадовця.

Окрім цього епізоду, слідчі виявили ще два аналогічні випадки з нерухомістю у м. Ізюм та с. Кам’янка. До злочинної діяльності були залучені навіть родичі посадовця, зокрема бабуся його дружини, яка фіктивно продала свій будинок за сертифікати.

Глава Харківської ОВА Олег Синєгубов наголосив на неприпустимості таких зловживань:
“Зловживання на місцях у часи воєнного стану – це злочин не лише проти держави, але й проти всіх українців, які довіряють цим програмам.”

Він зазначив, що заміна керівництва Ізюмської МВА є лише першим кроком у вирішенні ситуації. Зараз тривають організаційні процедури для призначення нового начальника.

Заступнику Марченка повідомлено про підозру за кількома статтями, серед яких заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, замах на цей злочин та легалізація незаконно одержаного майна. Усі злочини кваліфіковані як вчинені в умовах воєнного стану, що лише посилює відповідальність.

Розслідування триває, і правоохоронці обіцяють виявити всіх причетних до злочинної схеми. Ця справа стала черговим нагадуванням про важливість посилення контролю за використанням державних коштів, особливо в умовах війни.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Вино перед сном: чому це погана ідея для здорового відпочинку

Питання, чи може келих вина допомогти швидше заснути, хвилює...

Експрокурор Криму, якого ловили на хабарі, готується повернутись у прокуратуру Донеччини

Прокурорська система України, попри численні гучні антикорупційні заяви, знову...

Боксер Олександр Усик розкритикував окремі рядки державного гімну

Абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр...

Екснардеп і його спільники вкрали 21 мільйон: ОГП повідомив про підозру чотирьом учасникам злочинної групи

Прокурори Офісу Генерального прокурора викрили масштабну схему привласнення майна...

Після довгої паузи репер Потап і Каменських показалися разом

Українська співачка Настя Каменських та її чоловік, продюсер і...

КНДР готує солдатів для війни проти України — ЗМІ

Пхеньян може відправити до Росії додаткові військові підрозділи вже...

Ожиріння, діабет і подагра: чому слід забути про газовані напої

Людський організм на понад 60% складається з води, і...

У Запоріжжі і Києві викрито дві масштабні схеми розкрадання державного майна

У Запорізькій та Київській областях викрито масштабні корупційні схеми,...