Як оформити відстрочку від військової служби та які документи потрібні

В умовах загальної мобілізації в Україні військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років можуть бути призвані до служби. Однак законодавство передбачає можливість отримання відстрочки для окремих категорій громадян. Це тимчасове звільнення від мобілізації, яке може бути надано за різними обставинами, проте для цього необхідно правильно оформити документи та подати їх до Територіального центру комплектування (ТЦК).

Одна з головних причин отримання відстрочки – стан здоров’я. Якщо військовозобов’язаний має захворювання, яке тимчасово або постійно перешкоджає службі в армії, він може отримати відповідний висновок медичної комісії. Перелік таких захворювань затверджений урядом і включає низку серйозних патологій, які несумісні з виконанням військових обов’язків.

Ще однією підставою для відстрочки є навчання. Студенти, які здобувають освіту за денною або дуальною формою у вищих навчальних закладах чи технікумах, можуть претендувати на відтермінування мобілізації. Це ж стосується аспірантів і докторантів. Проте важливо врахувати, що здобуття другої або третьої вищої освіти більше не є підставою для отримання відстрочки.

Сімейні обставини також можуть стати причиною тимчасового звільнення від мобілізації. Військовозобов’язані, які є єдиними опікунами або мають на утриманні неповнолітніх дітей, осіб з інвалідністю чи дружину з інвалідністю, можуть отримати відстрочку. У випадку, якщо чоловік доглядає за своїми батьками з інвалідністю, це також є підставою для відтермінування служби. Натомість догляд за тестем чи тещею більше не гарантує звільнення від мобілізації.

Ще одна важлива категорія – працівники стратегічно важливих підприємств та організацій. Відстрочку можуть отримати медики, працівники оборонної промисловості, освітяни, аграрії та спеціалісти, зайняті в інших критично важливих для держави сферах. Для цього роботодавець має подати підтвердження про необхідність збереження працівника на посаді.

Для оформлення відстрочки необхідно звернутися до ТЦК за місцем проживання із заявою та відповідним пакетом документів. Особи, які претендують на відстрочку через стан здоров’я, повинні надати медичний висновок. Студенти мають надати довідку з навчального закладу, а працівники критично важливих підприємств – довідку з місця роботи та виписку з трудової книжки. Особи, які претендують на відстрочку через сімейні обставини, мають надати свідоцтва про народження дітей або довідку про інвалідність членів родини, які перебувають на їхньому утриманні.

Після подачі документів ТЦК проводить перевірку, і якщо всі вимоги дотримані, надає відстрочку. У разі відмови особа має право оскаржити це рішення. Важливо пам’ятати, що всі відстрочки мають обмежений термін дії, тому необхідно вчасно слідкувати за їхнім продовженням, щоб уникнути проблем із законом.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

США можуть визнати Крим російським — Bloomberg

Адміністрація Дональда Трампа може визнати Крим частиною Росії в...

Велика субота 2025: що можна й не можна робити 19 квітня

Сьогоднішній день має особливе значення як для релігійних вірян,...

Субота потішить українців теплом: у більшості регіонів до +24

У суботу, 19 квітня, Україну накриє тепла весняна погода....

Партії ЄС і «Голос» заблокували рішення, яке могло знизити тарифи на електроенергію

Фракції "Європейська солідарність" та "Голос" понад рік блокували важливе...

Базову військову підготовку зробили обов’язковою для студентів-чоловіків

Базову загальновійськову підготовку проходитимуть усі студенти-чоловіки другого курсу українських...

Кімната в гуртожитку, гектари за безцінь і кеш у доларах: що приховує декларація нового голови водного агентства Ігоря Гопчака

Новий очільник Державного агентства водних ресурсів Ігор Гопчак декларує...

Якою буде погода на Великдень

Найближчими вихідними — 19 і 20 квітня — Україна...

Призов і виїзд за кордон — головний удар по бізнесу під час війни

Поки фронт тримає оборону, тил усе гучніше говорить про...