Яку ціну Україна має заплатити за підтримку США

В останні місяці в україно-американських відносинах стався суттєвий поворот, що свідчить про кризу у співпраці між Києвом та Вашингтоном. Президент США Дональд Трамп і ключові члени його команди відкрито звинуватили президента України Володимира Зеленського у тому, що він став головною перешкодою для завершення війни з Росією. У відповідь, Зеленський вчергове відкинув пропозиції США та продовжив дотримуватися своєї політики, що може мати серйозні політичні наслідки для України.

Конфлікт між Україною та США став особливо помітним після того, як Трамп і його соратники почали звинувачувати Зеленського у затягуванні війни. Трамп стверджує, що Зеленський мав можливість завершити війну ще три роки тому, але відмовився використовувати пропоновані США механізми для мирного врегулювання. Президент США додав, що рейтинг Зеленського впав до рекордно низьких рівнів, що, за його словами, вказує на втрату довіри серед українців.

Ці звинувачення стали частиною більш широкої критики від американської адміністрації, яка включала і вимогу провести в Україні вибори. Трамп натякнув, що Зеленський не зможе залишатися при владі після виборів, якщо вони все ж відбудуться, що було спричинено обіцянкою Києва підписати угоду про доступ США до рідкоземельних ресурсів, що не була виконана.

Відповідь президента України була різкою. Він заявив, що не має наміру йти у відставку і що питання виборів у нього в порядку денному не стоїть. Зеленський також звинуватив Трампа у недооцінці ситуації в Україні та зазначив, що це може бути результатом дезінформації. Окрім того, Зеленський підкреслив, що Україна має намір залишатися суверенною і йти до НАТО та ЄС, незважаючи на труднощі.

Крім того, президент України ще раз заявив, що він не готовий до змін у владі та розцінює всі вимоги США як спроби послабити його позицію в умовах війни. У відповідь на ультиматуми Вашингтона він заявив, що навіть у разі тиску буде продовжувати боротьбу за інтереси України.

Тим не менш, тиск США зростає, і все більше аналітиків зазначають, що в найближчому майбутньому США можуть наполягати на зміні керівництва в Україні як на умовах досягнення миру. Ідея про те, що Зеленський є основною перешкодою на шляху до завершення війни, набирає популярності в американському політичному середовищі. Багато представників адміністрації Трампа, включаючи Кіта Келлога, почали висловлюватися про необхідність змін у керівництві України, аби забезпечити мирну угоду з Росією.

Відповідно до цієї стратегії, Трамп пропонує кілька етапів вирішення конфлікту: спочатку перемир’я, потім скасування воєнного стану і проведення виборів. Якщо ці кроки будуть здійснені, Зеленський має покинути свій пост після виборів, що стане сигналом про початок мирного процесу.

Незважаючи на тиск з боку США, Зеленський зберігає свою популярність серед значної частини українців. За даними останніх опитувань, його рейтинг становить близько 57%, що є досить високим результатом в умовах війни. Однак питання виборів і можливість зміни влади знову поставлені на порядок денний. Згідно з соціологічними даними, в разі проведення виборів, Зеленський має реальні шанси програти їх головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, який користується високим рейтингом серед громадян.

Незважаючи на це, Зеленський відмовляється від ідеї виборів, вважаючи їх частиною російської пропаганди, спрямованої на розкол суспільства і руйнування держави. Для підтримки свого іміджу, Зеленський запустив кампанію з закликом об’єднатися навколо президента та протистояти закликам до зміни влади.

Очевидно, що ситуація з тиском з боку США має свої наслідки для політичної стабільності в Україні. З одного боку, Зеленський може утримати владу завдяки підтримці населення, однак на міжнародній арені тиск США на українське керівництво може стати ще більш виразним. Вибори, які можуть стати одним із ключових моментів на шляху до миру, створюють політичну невизначеність, яка може призвести до розколу в українському суспільстві.

У майбутньому Україна стоїть перед важким вибором: чи погодиться на вимоги США, чи продовжить боротьбу за свою політичну незалежність, навіть попри зовнішній тиск.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

В Україні прогнозують потепління з початку березня: температура сягне +16°C

Останні дні лютого в Україні ще залишатимуться холодними, однак...

ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру командиру 207-го...

Британія планує розмістити 30 тисяч миротворців ЄС в Україні: чому план може не реалізуватися

Великобританія розглядає можливість запропонувати США план розміщення 30 тисяч...

США представили в ООН проєкт резолюції до третьої річниці війни в Україні: три ключові пункти

До третьої річниці війни Росії проти України Сполучені Штати...

Маріупольський порт став центром крадіжки українського вугілля: 88 вагонів вивезено загарбниками

До тимчасово окупованого маріупольського порту прибуло 88 вагонів українського...

Столиця у пиловій завісі: жителям радять обмежити перебування на вулиці

У столиці України зафіксовано погіршення якості повітря через підвищену...

Нетверезий водій спричинив потрійну ДТП у Києві: постраждала молода жінка

У Деснянському районі Києва сталася серйозна дорожньо-транспортна пригода за...

США погрожують обмежити доступ України до Starlink через суперечку щодо корисних копалин

США розглядають можливість припинення доступу України до супутникового зв’язку...