Фінансова допомога Заходу не врятувала українську економіку – Кущ

Фінансовий аналітик Олексій Кущ розкритикував українську економічну політику за неспроможність ефективно використати фінансову допомогу від західних партнерів протягом останніх двох років повномасштабної війни. На його думку, замість переформатування економіки відповідно до вимог війни, Національний банк залишився в межах старих фінансових схем, що призвело до безпрецедентно високого рівня безробіття.

Кущ стверджує, що Україні була надана унікальна можливість для відновлення економіки завдяки західній фінансовій допомозі, але ця можливість не була використана. “Ми могли б за рахунок цього підживлення переформувати економіку, але, на жаль, цього не сталося”, — підкреслює він. В якості основної причини він вказує на неефективність керівництва Національного банку, зокрема Андрія Пишного, якому, за словами Куща, “зручно перебувати в теплій ванні”.

Економіст вважає, що ігнорування можливостей для економічного відновлення призвело до катастрофічного рівня безробіття — близько 15%. “Це неприпустимий рівень безробіття для країни, що перебуває в умовах війни”, — зазначає він. Кущ порівнює ситуацію в Україні з країнами, які ефективно впроваджували економічні моделі в умовах війни, де рівень безробіття завжди був мінімальним.

Олексій Кущ вважає, що для відновлення економіки Україні потрібно було запустити відновлювальну циркуляційну модель і використовувати фінансові потоки для реального сектора економіки. Натомість, на думку аналітика, ці потоки були направлені на фінансові спекуляції. Він також критикує відсутність управлінської синергії в державному секторі, зазначаючи, що призначення на ключові посади на основі особистої лояльності, а не професійних якостей, негативно впливає на ефективність економічної політики.

Кущ підкреслює, що правильне управління економічною політикою могло б забезпечити ріст економіки на рівні 10% на рік, а рівень безробіття — на рівні 2-3%. Проте наразі ситуація залишається складною, і необхідність змін в економічній політиці залишається нагальною.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Науковці встановили, як гормони впливають на пробудження після анестезії

Загальна анестезія давно сприймається як однакова для всіх пацієнтів....

Екологи пояснили, чому на Київщині виник атмосферний вихор

У Броварському районі Київської області зафіксували незвичне природне явище...

Сільрада Бучанщини підписала договір на будівництво дитсадка за 173 мільйони

У селі Петрушки Бучанського району планують збудувати дитячий садок...

Кому з українок заборонено виїзд за кордон під час воєнного стану

Під час дії воєнного стану в Україні певні категорії...

Біженцям з України в Естонії уріжуть фінансову допомогу: кого торкнуться зміни

Із травня 2025 року українські біженці в Естонії більше...

У Запоріжжі косметологічна процедура ледь не стала фатальною

У Запоріжжі вперше в регіоні виявили випадок ятрогенного ботулізму...

В Офісі Президента готуються до припинення вогню

За інформацією нашого джерела в Офісі Президента, Андрій Єрмак...

Часник, зелений чай і ще чотири продукти, які можуть скоротити життя

Не всі продукти, які ми вважаємо корисними, насправді сприяють...