Фірма племінника депутата Касая продала ЗСУ неякісні куртки втридорога і зникла з грошима в Туреччині

У червні 2021 року в Туреччині була зареєстрована компанія Vector Avia, серед співзасновників якої — племінник народного депутата Геннадія Касая, Олександр Касай, а також Роман Плетньов, співробітник української компанії «МС АВІА-ГРЕЙД». Спочатку фірма займалася торгівлею авіаційними двигунами та деталями, однак уже через кілька місяців змінила профіль і вийшла на ринок постачання військового одягу.

У 2022 році компанія отримала вигідне замовлення від Міністерства оборони України — на постачання курток на суму 27 мільйонів доларів. Згодом з’ясувалося, що речі були неякісними, а вартість значно завищеною. Турецькі митні документи показали, що закупівельна ціна була майже втричі нижчою, ніж та, за яку розраховувалося Міноборони.

Розслідування справи розпочалося ще в грудні 2022 року. Слідство встановило, що між посадовцями Міноборони та компанією Vector Avia була змова, внаслідок якої 27 мільйонів доларів державних коштів було виведено на рахунки компанії в Туреччині. У березні 2023 року оголосили підозри двом посадовим особам і бізнесмену Роману Плетньову. Його оголосили в розшук, оскільки ще раніше він виїхав до Туреччини. У травні того ж року країну покинув і Олександр Касай, проте підозру йому так і не вручили.

У серпні 2024 року СБУ офіційно призупинила слідство, пославшись на відсутність фігурантів на території України. Така процедура дозволяє зберегти строки досудового розслідування і не закривати справу за термінами давності.

Ця історія стала предметом розгляду на рівні парламентських структур. Зокрема, антикорупційний комітет Верховної Ради та тимчасова слідча комісія підтвердили: закупівля проводилась без тендеру, компанія з сумнівною репутацією отримала передплату понад 30 мільйонів доларів.

Голова комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна повідомила, що саме Міністерство оборони самостійно обрало компанію для закупівлі, зробивши запит на комерційну пропозицію, без проведення конкурсу. Водночас вона зазначила, що комітет не мав повноважень розслідувати ймовірну участь у справі народного депутата Геннадія Касая. Комітет з питань національної безпеки, до якого він входить, також не був залучений до цієї закупівлі.

Справа, в якій фігурує понад 27 мільйонів доларів державних коштів, залишається гальмованою через відсутність підозрюваних в Україні. Повернення Касая і Плетньова до країни — ключовий чинник, від якого залежить подальший рух розслідування.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

НАБУ викрило розкрадання 231 млн у Національному інституті раку

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили...

Мінус один нардеп: Олесь Довгий іде з політики та складає мандат

Позафракційний народний депутат України Олесь Довгий повідомив про завершення...

Мерка Василькова Баласинович задекларувала понад мільйон доходу і чужу нерухомість

Очільниця Василькова Наталія Баласинович у 2024 році вперше задекларувала...

Фірма з оточення нардепа “Юзіка” освоює сотні мільйонів на Трипільській ТЕС

Поки Трипільська ТЕС відновлюється після російських обстрілів, державні підприємства...

Які відпустки доступні військовим під час війни: роз’яснення Мін’юсту

Попри війну, українське законодавство передбачає низку видів відпусток для...

Продукти для армії перетворили на бізнес: затримано 9 фігурантів справи

Співробітники Державного бюро розслідувань спільно з Офісом Генерального прокурора...

“Слів не вистачає”: як артисти відреагували на ракетну атаку 17 червня

Після масованої ракетної атаки в ніч на 17 червня,...

Розробник “Резерв+” виїхав за кордон під час війни

Роман Ланський, співзасновник IT-компанії Strimco і співрозробник мобільних застосунків...