Чому насправді Укрзалізниця підвищує тарифи на перевезення

Постійне підвищення тарифів на вантажні перевезення від “Укрзалізниці” стало темою гострої критики з боку Олени Колесникової, голови галузевої ради Федерації металургів України. Вона заявила, що такі рішення є свідченням неефективності роботи керівництва компанії, особливо в умовах рекордного зростання обсягів перевезень та доходів “Укрзалізниці”.

Колесникова зазначила, що чергове підвищення тарифів для промисловців є “латанням дірок” за рахунок підприємств, які найбільше постраждали. Вона підкреслила, що керівництво “Укрзалізниці” має надати економічне обґрунтування для зміни тарифів, особливо з огляду на концепцію “зближення класів” вантажів, яка, за її словами, є непрактичною.

“Що таке зближення класів? Один використав логістику на 10%, а інший на 110%, а платити ми мусимо однаково? Це абсолютно не економічно обґрунтовано. Тому ми залишаємося на позиції, що “Укрзалізниця” повинна перерахувати тарифи, оскільки вони завищені для промисловості”, — зазначила Колесникова.

Колесникова також вказала на необхідність ефективного управління ресурсами та проведення реформ у “Укрзалізниці”, щоб забезпечити прозорість діяльності компанії і ліквідувати корупцію. За її словами, відсутність реформ і необґрунтовані витрати, які має компанія, свідчать про погане управління.

“Якби вони здійснювали необхідні реформи, не було б дивних закупівель і необґрунтованих витрат. Зараз виглядає так, що ефективність їхньої роботи забезпечується виключно за рахунок підвищення тарифів для тих, хто і так платить більше, ніж це обґрунтовано”, — зазначила вона.

“Укрзалізниця” демонструє рекордні обсяги перевезень, за перше півріччя 2024 року компанія звітує про прибуток у розмірі 3,1 млрд грн. Однак, згідно з прогнозами, до кінця року може бути зафіксований збиток у розмірі 2,7 млрд грн. Керівництво компанії поки що не пояснило причини можливого збитку, але вже ініціювало нове підвищення тарифів на вантажні перевезення.

Європейська бізнес асоціація закликала “Укрзалізницю” зосередитися на пошуку внутрішніх резервів та скороченні операційних витрат, а не перекладати свої фінансові проблеми на бізнес.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Посуха та війна загрожує пшениці в Україні

Посуха в Україні ставить під загрозу посіви пшениці під...

Олександр Петровський, відомий як Нарік, сховався у Німеччині

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало шоком для всього...

МЗС засудив показ фільму “Росіяни на війні” на ще одному європейському кінофестивалі

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило плани швейцарського Zurich...

Індійські снаряди потрапляють в Україну через Європу

Згідно з інформацією, отриманою від Reuters, індійські артилерійські снаряди,...

На Десні встановлено нові аераційні установки для очищення води

Поблизу села Літки Броварського району Київської області на річці...

Олексій Чернишов: Від бізнесмена до недоторканого за 5 років. Частина 1

Олексій Чернишов нинішній голова НАК Нафтогаз дивним чином уникнув...

Чи завжди АРМА ефективно управляє арештованими активами

Адвокат Володимир Богатир аналізує ефективність управління арештованими активами АРМА...

Чим ЗСУ вгатили по складу в Торопці

Минулої доби українські сили завдали потужного удару по арсеналу...