На що українці витрачають “тисячу Зеленського”

Згідно з даними Міністерства економіки України, найвищими витратами на програми “Національний кешбек” і “Зимова єПідтримка” (так звана “тисяча Зеленського”) стали витрати на оплату комунальних послуг. З моменту запуску програми, українці витратили 56% загальної суми, або 3,8 млрд грн, на покриття витрат на комунальні послуги. Це дозволяє зробити висновок, що комунальні платежі залишаються пріоритетними для громадян навіть в умовах війни та економічної нестабільності.

Однак, ці кошти використовуються не лише для комунальних послуг. В цілому, з 25 жовтня 2024 року по 1 лютого 2025 року українці витратили 6,7 млрд грн, отримавши загалом 9,6 млрд грн через програму. Так, 1 000 грн, надані в рамках цієї програми, витрачаються також на інші важливі витрати. Наприклад, на мобільний зв’язок та телекомунікаційні послуги було витрачено 1,4 млрд грн, що свідчить про високий попит на зв’язок у країні, де тривалий час триває військова агресія.

Ще однією важливою категорією витрат стали заклади харчування, де українці витратили 386 млн грн. Ця сума демонструє, що навіть в умовах війни, значна частина населення продовжує підтримувати ресторанний та кав’ярний бізнес.

Серед інших витрат, можна виділити такі категорії, як ліки (189 млн грн), комп’ютерні мережі та інформаційні послуги (187 млн грн), благодійність (177 млн грн) та книги та інша друкована продукція (147 млн грн). Все це є яскравим підтвердженням того, що програма надає значну підтримку українцям, дозволяючи їм витрачати кошти не лише на основні потреби, але й на різні культурні та освітні потреби.

Залізничні перевезення та громадський транспорт отримали 90 млн грн, а кінотеатри 47 млн грн. Поштові послуги були використані на 42 млн грн, тоді як витрати на кабельне, супутникове та інше платне телебачення та радіо склали лише 29 млн грн.

Варто зазначити, що всі ці витрати залишаються в українській економіці, сприяючи створенню робочих місць та поповненню бюджету через податки, що йдуть на фінансування Збройних сил України.

Зазначимо, що заявки на програму “Зимова єПідтримка” можна подати через додаток “Дія”, відділення банків-партнерів або Укрпошту до кінця лютого. Програма доступна для всіх громадян, які перебувають на підконтрольній Україні території, а витратити кошти можна до кінця 2025 року.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Колишній очільник фіскальної служби Роман Насіров служитиме сапером

Колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, який фігурує...

Дівчина у Тернополі принесла наркотики до школи

У Тернополі 15-річна школярка принесла до навчального закладу психотропну...

Цікаві факти про найтепліше свято травня – День матері

У 2025 році українці святкуватимуть День матері 11 травня...

У Києві пройшли обшуки в оселі Дмитра Білоцерківця

Державне бюро розслідувань провело обшуки у депутата Київської міської...

Експерти радять відмовитися від скумбрії на користь інших морепродуктів

Запаси скумбрії у північно-східній Атлантиці стрімко зменшуються, і науковці...

Не більше половини біженців готові повернутися до України

Після завершення бойових дій до України може повернутися не...

Україна визначає правила оподаткування криптовалюти

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР)...

Українці потрапили під обмеження нової міграційної політики ФРН

Уряд Німеччини ухвалив рішення тимчасово припинити прийом нових біженців...