Колишній прокурор Хмельницької області Олексій Олійник, який нині працює прокурором відділу, у січні 2025 року отримав зарплату в розмірі 710,1 тис. грн. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані реєстру декларацій.
Відповідні зміни до свого майнового стану Олійник вніс на початку лютого. Виплата стала однією з найбільших серед працівників прокуратури.
Для порівняння: за 2023 рік ексочільник прокуратури Хмельниччини одержав 1,81 млн грн зарплати (приблизно 151 тис. грн щомісяця) і 251,1 тис. грн пенсії; за 2022 рік – 1,64 млн грн зарплати (приблизно 138 тис. грн кожного місяця) і 238,3 тис. грн пенсії.
Нагадаємо, у середні жовтня 2024 року Олексій Олійник позбувся керівної посади у розпал «інвалідного» скандалу. Як з’ясувалося, в органах прокуратури Хмельниччини працює понад 50 прокурорів-інвалідів, що є одним із найвищих показників серед інших прокуратур. Тодішній генпрокурор підписав наказ про проведення службового розслідування.
Як стало відомо згодом, сам же Олексій Олійник публічно підтвердив, що має пожиттєву групу інвалідності. За його словами, у 2005 році прокурор отримав «травму на робочому місці, вивчаючи матеріали кримінального провадження». Водночас Олійник запевнив, що хвороба не перешкоджає йому виконанню службових обов’язків.
Нагадаємо, що 4 жовтня 2024 року керівницю Хмельницького обласного МСЕК Тетяну Крупу та її сина-ексначальника обласного Пенсійного фонду Олександра Крупу було викрито на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже $6 млн. 7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід Тетяні Крупі. Її відправили під варту з можливістю внесення застави розміром в понад 500 млн грн. Згодом суди зменшили заставу – до 280 млн грн.
У середині жовтня 2024 року продовженням «МСЕК-скандалу» стала історія з оформленням інвалідності прокурорів. Приблизно понад 50 прокурорів Хмельниччини на чолі з уже колишнім обласним прокурором Олексієм Олійником оформили інвалідність.