Проблеми мобілізації: як до ЗСУ відправляють людей з важкими хворобами та залежностями

Останнім часом де частіше з’являються випадки, коли до лав Збройних сил України відправляють людей із серйозними хворобами, психічними розладами та залежностями. Це не лише створює додаткові навантаження на військову систему, а й ставить під загрозу ефективність бойових підрозділів та використовує обмежені ресурси.

Про це заявив військовий ЗСУ, доброволець спецпідрозділу “Грім”, політолог Кирило Сазонов у ефірі Ранок.LIVE. “Поповнення, яке ТЦК надсилає, іноді викликає дуже багато запитань в нас. Ти їдеш на поповнення, дивишся кого тобі пропонують. А кого ти там візьмеш? Ну насправді хтось явний наркоман, хтось “аватар”, його заносити треба до автобусу. Хтось хворий, і він прийшов сюди. Тобто, з купою документів, щоб відразу з частини піти з ними на шпиталь, і його за півроку спишуть. Навіщо він тут потрібен?” – сказав Сазонов.

Він підкреслив, що мобілізація таких громадян є великим тягарем на бюджет країни. До того ж, забезпечувати військового так чи інакше потрібно, навіть якщо його незабаром спишуть.

“Його треба привести, десь поселити, весь час годувати, платити йому заробітну плату, забезпечити формою, броніками, автоматами, витрачати на нього час, сили, ресурси, діловод заповнює на нього купу паперів. Тобто, купа людей займається його обслуговуванням, а він прийде сюди, піде на шпиталь і за півроку його спишуть. Або він не може протверезіти, або безнадійно хворий. Нащо нам такі потрібні? Він не буде бійцем”, – пояснив військовий.

У Верховній Раді пропонують впровадити кримінальну відповідальність для працівників ТЦК і військово-лікарських комісій за порушення порядку призову громадян на військову службу та порушення порядку проведення медичного огляду. Відповідний законопроект під номером 12442 вже внесено на розгляд парламенту.

У пояснювальній записці до законопроекту вказано, що ним передбачається кримінальна відповідальність для двох категорій посадовців: голів та членів військово-лікарських комісій за умисне порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи); посадових осіб територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за порушення порядку призову громадян на військову службу.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Українська легкоатлетка Магучіх завоювала четверте “золото” поспіль на міжнародних змаганнях

Українська зірка легкої атлетики Ярослава Магучіх продовжує вражати світ...

Київське управління БЕБ очолив Назар Константинов

У січні 2024 року керівником територіального управління Бюро економічної...

У Херсоні судитимуть колаборанта-пропагандиста

Херсонська обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо...

Рубіо після розмови з Лавровим: США підтримують мирний план Трампа

Держсекретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з міністром...

На Вінниччині чоловік забив жінку палицею під час сварки

У селі Хмільницького району Вінницької області сталася трагедія —...

Труїли, грабували і зникали: на Тернопільщині викрили злочинну групу

У Тернополі завершено досудове розслідування у справі жителя Львівщини,...

Українська телеведуча Ольга Фреймут розповіла, як ботокс погіршив її стан під час боротьби з мігренями

Українська телеведуча, письменниця та експертка з етикету Ольга Фреймут...

Як відновити печінку після алкоголю: прості поради для здоров’я

Печінка — унікальний орган, здатний до самовідновлення навіть після...