Як вибрати безпечну полуницю та скільки можна їсти — поради дієтолога

Сезон полуниці — одна з найбільш очікуваних подій літа. Ця яскрава та ароматна ягода не тільки смачна, але й надзвичайно корисна. Проте, як застерігає лікар-дієтолог Марія Сайфулліна, вживати її потрібно з розумом — особливо людям із певними хронічними захворюваннями, дітьми та діабетикам. У коментарі для УНІАН експертка детально пояснила, чим полуниця корисна, коли її краще купувати та кому вона категорично протипоказана.

Полуниця — джерело вітаміну С, який зміцнює судини, покращує стан шкіри та підтримує імунітет. Також ягода містить антиоксиданти, які борються із запальними процесами та сповільнюють старіння, фолієву кислоту — важливу для кровотворення, і клітковину, що покращує травлення.

Полуниця має середній глікемічний індекс (32) та низький вміст вуглеводів (менше 8 г на 100 г), тому її можна обережно включати в раціон навіть при цукровому діабеті. За словами Сайфулліної, діабетикам дозволено до 150 г полуниці на день, але виключно після повноцінного прийому їжі з білками та овочами — це дозволить уникнути стрибків глюкози в крові.

Ця ягода — доволі алергенний продукт, тому людям із відомою алергією на червоні ягоди краще її уникати. Крім того, при гастриті, виразці або загостренні шлунково-кишкових захворювань полуниця може погіршити стан — через наявність дрібних зернят та органічних кислот, які подразнюють слизову оболонку.

Для дітей до 1 року свіжу полуницю краще не давати — як через ризик алергії, так і через ще незрілу травну систему. З 8–12 місяців можна пробувати термічно оброблену ягоду — у вигляді киселю чи компоту. А з 1 до 3 років дозволено 1–3 ягоди в день, і лише за відсутності алергічних реакцій. У старшому віці (близько 6 років) — до 100 г на день, але знову ж таки, помірність — головне правило.

Для здорових дорослих оптимально — 150–250 грамів полуниці на день. А за сезон можна з’їсти навіть до 10 кг, якщо розподілити це рівномірно упродовж кількох тижнів. Найкращий час для вживання — перша половина дня: за сніданком або як десерт після обіду. Дітям ягоду можна давати як перекус між прийомами їжі — наприклад, з горішками чи насінням.

Найбезпечніше — їсти ягоду в її природний сезон, з середини травня до кінця червня. Саме тоді полуниця достигає без надмірної кількості нітратів і стимуляторів росту. Позасезонна ягода, особливо імпортована, може містити більше хімічних речовин, тому її варто або уникати, або ретельно обробляти.

Щоб зменшити вміст хімії, ягоду слід не просто промивати, а й замочити у воді на 10–15 хвилин — це допоможе вивести частину небажаних речовин із поверхні.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Вино перед сном: чому це погана ідея для здорового відпочинку

Питання, чи може келих вина допомогти швидше заснути, хвилює...

Експрокурор Криму, якого ловили на хабарі, готується повернутись у прокуратуру Донеччини

Прокурорська система України, попри численні гучні антикорупційні заяви, знову...

Боксер Олександр Усик розкритикував окремі рядки державного гімну

Абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр...

Екснардеп і його спільники вкрали 21 мільйон: ОГП повідомив про підозру чотирьом учасникам злочинної групи

Прокурори Офісу Генерального прокурора викрили масштабну схему привласнення майна...

Після довгої паузи репер Потап і Каменських показалися разом

Українська співачка Настя Каменських та її чоловік, продюсер і...

КНДР готує солдатів для війни проти України — ЗМІ

Пхеньян може відправити до Росії додаткові військові підрозділи вже...

Ожиріння, діабет і подагра: чому слід забути про газовані напої

Людський організм на понад 60% складається з води, і...

У Запоріжжі і Києві викрито дві масштабні схеми розкрадання державного майна

У Запорізькій та Київській областях викрито масштабні корупційні схеми,...