Сьогодні, 14 червня, нардепка Олександра Устінова заявила про незаконне втручання в систему Верховної Ради України з метою збереження високих зарплат для керівників. За її словами, було атаковано проєкт постанови про зменшення зарплат працівників апарату Верховної Ради. Протягом десяти хвилин було видалено 13 підписів під цією постановою, яка передбачала звільнення 1150 осіб і зменшення їхніх зарплат. Устінова називає ці дії злочином і незаконним втручанням у роботу парламентської системи.
За інформацією, під проєктом постанови щодо скорочення працівників апарату депутати збирали підписи, виявивши, що серед отримувачів премій є “мертві душі”, кількість яких сягає 200 осіб. Нардепка також зазначила, що заробітна плата керівника секретаріату або його заступника коливається в межах 1,2-1,5 мільйона гривень на рік, в той час як голова комітету та депутати отримують 400-500 тисяч гривень щорічно.
“На реєстрації знаходився проєкт постанови щодо зменшення зарплат працівників апарату Верховної Ради, які зараз отримують мільйони, і це не жарт… Кількість підписантів була біля 100, коли підписи почали зникати з проєкту. Фізично зникати. Так зникло 13 підписів протягом 10 хвилин, що технічно неможливо зробити без втручання в систему”, – написала Третьякова.
Вона наголосила, що наразі в Апараті ВР 200 вільних посад. Але кошти, передбачені на їх утримання, перерозподіляються на доплати керівництву. Водночас депутати пропонували спрямувати їх на збільшення фонду оплати праці своїх помічників-консультантів депутатів.
Такі дії Третьякова назвала зловживанням повноваженнями Апарату ВР. За її словами, його співробітники тиснуть на депутатів, погрожуючи блокувати виїзд за кордон.
“Це методи, які панують наразі в Апараті ВРУ. Так вам не почулося, голова апарату ВРУ погрожує депутатам”, – наголосила депутатка.
Зазначається, що кошторис Верховної Ради на 2024 рік передбачає бюджетне фінансування для Управління справами Апарату ВР на загальну суму 2,95 млрд грн, це на понад 300 млн грн більше, ніж передбачалось на минулий рік.
Збільшення видатків у парламенті пояснювали зокрема тим, що виплати народним депутатам залежать від розміру прожиткового мінімуму, який з 1 січня 2024 року зросте до 3 028 грн (у поточному бюджетному періоді він становить 2 684 грн).
На здійснення законотворчої діяльності планується спрямувати 1,41 млрд грн, у тому числі на оплату праці з нарахуваннями – 945,77 млн грн, ще 424,36 млн грн на соціальне забезпечення депутатів. У 2023 рік виплати депутатам мали становити 840 млн грн загалом.
Передбачено 1,13 млрд грн на організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення роботи парламенту, зокрема, 1,01 млрд грн – на оплату праці.