Гучний скандал у Верховній Раді через взлом системи парламенту

Сьогодні, 14 червня, нардепка Олександра Устінова заявила про незаконне втручання в систему Верховної Ради України з метою збереження високих зарплат для керівників. За її словами, було атаковано проєкт постанови про зменшення зарплат працівників апарату Верховної Ради. Протягом десяти хвилин було видалено 13 підписів під цією постановою, яка передбачала звільнення 1150 осіб і зменшення їхніх зарплат. Устінова називає ці дії злочином і незаконним втручанням у роботу парламентської системи.

За інформацією, під проєктом постанови щодо скорочення працівників апарату депутати збирали підписи, виявивши, що серед отримувачів премій є “мертві душі”, кількість яких сягає 200 осіб. Нардепка також зазначила, що заробітна плата керівника секретаріату або його заступника коливається в межах 1,2-1,5 мільйона гривень на рік, в той час як голова комітету та депутати отримують 400-500 тисяч гривень щорічно.

Галина Третьякова, голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, яка представляє фракцію “Слуга народу”, також заявила про події, що сталися в парламентському апараті. Вона вказала, що коли працівники апарату дізналися про ініціативу зі зменшення працівників, вони почали телефонувати та використовувати інші методи впливу на депутатів, щоб захистити свої зарплати. Третьякова наголосила, що на даному етапі депутати не мають права самостійно скасовувати свої підписи під ініціативами, і це має робитися через звернення до апарату Верховної Ради.

Устінова і Третьякова також зауважили, що 13 депутатів надали заяви про скасування підписів протягом лише 10 хвилин, після чого їхні підписи були вилучені з системи.

“На реєстрації знаходився проєкт постанови щодо зменшення зарплат працівників апарату Верховної Ради, які зараз отримують мільйони, і це не жарт… Кількість підписантів була біля 100, коли підписи почали зникати з проєкту. Фізично зникати. Так зникло 13 підписів протягом 10 хвилин, що технічно неможливо зробити без втручання в систему”, – написала Третьякова.

Вона наголосила, що наразі в Апараті ВР 200 вільних посад. Але кошти, передбачені на їх утримання, перерозподіляються на доплати керівництву. Водночас депутати пропонували спрямувати їх на збільшення фонду оплати праці своїх помічників-консультантів депутатів.

Такі дії Третьякова назвала зловживанням повноваженнями Апарату ВР. За її словами, його співробітники тиснуть на депутатів, погрожуючи блокувати виїзд за кордон.

“Це методи, які панують наразі в Апараті ВРУ. Так вам не почулося, голова апарату ВРУ погрожує депутатам”, – наголосила депутатка.

Зазначається, що кошторис Верховної Ради на 2024 рік передбачає бюджетне фінансування для Управління справами Апарату ВР на загальну суму 2,95 млрд грн, це на понад 300 млн грн більше, ніж передбачалось на минулий рік.

Збільшення видатків у парламенті пояснювали зокрема тим, що виплати народним депутатам залежать від розміру прожиткового мінімуму, який з 1 січня 2024 року зросте до 3 028 грн (у поточному бюджетному періоді він становить 2 684 грн).

На здійснення законотворчої діяльності планується спрямувати 1,41 млрд грн, у тому числі на оплату праці з нарахуваннями – 945,77 млн грн, ще 424,36 млн грн на соціальне забезпечення депутатів. У 2023 рік виплати депутатам мали становити 840 млн грн загалом.

Передбачено 1,13 млрд грн на організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення роботи парламенту, зокрема, 1,01 млрд грн – на оплату праці.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Придбати авто стане ще дорожче

Кабінет Міністрів України виступив із законодавчою ініціативою, що передбачає...

За даними Міноборони все більше жінок долучається до ЗСУ

За останніми даними, оприлюдненими Уповноваженим представником Міністерства оборони Олексієм...

Російські війська збираються наступати на Суми

Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман, заявив, що...

Жахливе ДТП в Одесі з багатьма постраждалими

У Хаджибейському районі Одеси сталася дорожньо-транспортна пригода з маршруткою,...

Василь Ломаченко відмовився від бою з Джервонтою Девісом

Український боксер Василь Ломаченко (18-3, 12 КО) вирішив відмовитися...

Нові деталі вбивства Ірини Фаріон

У суботу, 20 липня, заступник генерального прокурора Антон Войтенко...

Найвразливіші міста України до блекаутів

Київ, Харків та Одеса є найбільш вразливими великими містами...

Як нові податки змінять життя українців

В Україні на горизонті нові податкові зміни, які можуть...