Хлопців-підлітків масово вивозять з України через побоювання зменшення мобілізаційного віку

Батьки масово вивозять своїх синів-підлітків з України, побоюючись зменшення мобілізаційного віку у країні. Про це заявила науковиця з демографії, доцентка Київської школи економіки Ольга Купец в інтерв’ю на ютуб-каналі “Це ніхто не буде дивитися”.

“Я можу підтвердити це, і я це бачу не тільки серед людей, які живуть у Центральній Україні, де дійсно страшно через безпеку, а й у Західній Україні. Під час відпочинку в Західній Україні говорили, що хтось просто бачив автобуси, наповнені хлопцями 16-17 років у напрямку до Словаччини”, – розповіла експертка.

Вона наголосила, що батьки організовують виїзд дітей, а самі залишаються в Україні. Каже, навіть помітила рекламу у фейбсуку про організовані “тури” хлопців за кордон. Важливо, що вони виїжджають не заради навчання, а “більше щоб урятуватися від мобілізації”.

Купець додала, що вона й сама відправила свого сина в Німеччину, щоправда, вчитися, і рішення про навчання за кордоном було прийняте ще до початку повномасштабної війни.

“Особисто я сина відвезла в Німеччину, він у цьому році почав навчатися в німецькому університеті. Єдина відмінність, що я планувала навчання в Німеччині ще до повномасштабної війни”, – сказала експертка.

На запитання, чи повернуться в Україну хлопці, які отримають освіту за кордоном, вона не змогла відповісти однозначно.

“Я оптиміст, принаймні дивлюся на сина і однокласників. Вони поки що хочуть повернутися в Україну. Якщо патріотизм сильно розвинений плюс будуть умови в Україні – вони повернуться. Але за сина свого не можу сказати на 100 відсотків, що він повернеться”, – поділилася науковиця.

На її думку, щоб юнаки з освітою поверталися на батьківщину, їм потрібно бачити “перспективу самореалізації, знайти достойне робоче місце”. Також, вважає, мають значення якість життя, якість судової системи, наявність корупції тощо.

Як розповідала раніше народна депутатка Олена Шуляк повідомила, що наразі у Верховній Раді немає законопроєктів про зниження мобілізаційного віку і вона не думає, що подібне будуть ініціювати. Мовляв, залучати людей до армії потрібно через рекрутинг, а не через мобілізацію, “яку ми інколи можемо бачити і нам соромно стає”.

На думку ж ексголовнокомандувача Збройних сил України Віктора Муженка, Україні доведеться прийти до зниження мобілізаційного віку та змінити підхід до мобілізації загалом, зокрема щодо питань залучення працівників силових структур до безпосередньої участі у бойових діях.

Президент України Володимир Зеленський виступив проти зниження мобілізаційного віку, до якого закликають Сполучені Штати Америки. Він наголосив, що зараз країні треба зосередитися на забезпеченні військовою технікою та підготовці наявних бригад, а не компенсувати брак цього молодістю солдатів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Василів день: традиції, прикмети та заборони для українців

1 січня в Україні: церковні свята Сьогодні українці вшановують...

Січень 2025 року починається теплом: синоптики прогнозують до +14°C

Перші дні 2025 року дарують українцям справжнє весняне тепло....

Україна зупинила транспортування газу з РФ

З 1 січня 2025 року о 07:00 Україна запустила...

Чи мають право поліцейські без жетонів затримувати громадян

В Україні поліцейські, які допомагають групам оповіщення Територіальних центрів...

Тарифи на газ у 2025 році: що зміниться для українців

З 1 січня 2025 року українці продовжать отримувати газ...

Зеленський випустить новорічне привітання: коли та де дивитися

31 грудня в останні хвилини 2024 року президент України...

Акторка Любава Грєшнова розповіла про свої відчуття під час клінічної смерті

Відома українська акторка, зірка популярних серіалів "Будинок для двох",...

Тепер керівник може через Дію анулювати бронювання працівників

Портал "Дія" запустив нову послугу для керівників компаній, яка...