Іл-76: Представник ГУР розкриває доступну інформацію про літак

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Андрій Юсов, не виключив можливість присутності військовополонених українців на борту збитого літака Іл-76 в Бєлгородській області.

“Поки що немає підтвердженої інформації, крім того, що літак впав. Російська інформація надходить обмежено, переважно не з офіційних джерел, тому Україна настоює на утворенні міжнародної комісії для розслідування інциденту”, – заявив Юсов кореспондентці BBC Сарі Рейнсфорд.

На запитання, чи відомо, що Україна збила літак, він відповів: “Ми не підтверджуємо таку інформацію”.

Росія стверджує, що на борту Іл-76, збитого 24 січня, перебували 65 українських військовополонених, призначених для обміну. Зазначено, що загинули всі 74 людини, включаючи членів екіпажу та супровід.

Українська розвідка в свою чергу повідомляє, що в морг Бєлгорода доставлено лише тіла п’ятеро членів екіпажу.

Слідчий комітет Росії випустив коротке відео, на якому видно кров на снігу, уламки літака та велику почорнілу ділянку землі внаслідок його падіння.

В записі присутні деякі деталі людських тіл, але обмежена кількість кадрів із місця події.

Служба безпеки України 25 січня оголосила про початок кримінального розслідування стосовно аварії літака. Розслідування здійснюється за статтею 438 Кримінального кодексу України, яка стосується порушення законів та звичаїв війни.

Раніше генштаб Збройних сил України в офіційному заявленні вказав на те, що Росія використовувала літаки для транспортування озброєння, яке регулярно використовувалося для обстрілу Харківської області. Зазначено, що українська армія спостерігала за цим та приймала заходи “щодо ліквідації засобів доставки” зброї.

Командувач Повітряних сил Микола Олещук також оприлюднив заяву, в якій підкреслив, що “Україна має право на самозахист і знищення засобів повітряного нападу агресора”.

У розмові з кореспонденткою BBC Сарою Рейнсфорд представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Андрій Юсов, зазначив, що в рамках розгляду справи про збитий літак Україна розгляне всі можливі версії події.

Юсов нагадав, що на території Бєлгородської області тривають військові дії, що призвело до закриття Бєлгорода для цивільної авіації, там також розташована значна кількість протиповітряної оборони.

За словами представника Головного управління розвідки, обидві сторони використовували безпілотники над Бєлгородом у день катастрофи. Українські безпілотники були розвідувальними, а російські слугували для ударних дій. Також зазначено, що російська протиповітряна оборона була активною, а Бєлгород перебував потенційно в зоні дії українських систем протиповітряної оборони.

Юсов висловив припущення, що збиття літака може бути результатом “дружнього вогню” від російської армії або спланованої провокації. Він вказав на необхідність проведення незалежного розслідування міжнародною комісією, до якого повинні бути залучені представники інших країн та міжнародних організацій, з підкресленням важливості повного доступу до місця трагедії та будь-яких частин літака чи ракети.

Юсов підкреслив, що саме літак Іл-76, що зазнав катастрофи, раніше використовувався для транспортування боєприпасів для стратегічної авіації та “ракет для систем С-300 і С-400” в Бєлгородську область.

Щодо обміну полоненими, він підтвердив, що він був запланований і мав відбутися в Сумській області, а не в Бєлгородській, на заході від Бєлгорода. Представник Головного управління розвідки відкинув заяву Росії про попередження щодо використання літака для транспортування полонених, стверджуючи, що така інформація не надходила від Росії.

За Юсовим, не виключено, що літак може перевозити одночасно і людей, і боєприпаси. Він підкреслив необхідність докладного розслідування, а також визначення ролі міжнародної комісії у цьому процесі.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Американська допомога Україні, яке озброєння передають і як воно змінює хід бойових дій

США продовжують бути основним партнером України у наданні військової...

Україна формує нові бригади, але стикається з проблемами у забезпеченні озброєнням

Збройні сили України активно формують кілька нових бригад, однак...

Українські ЗСУ отримали ракети ATACMS з дальністю польоту 300 км

Українські Збройні Сили поповнили свій арсенал ракетами ATACMS, які...

Україна шукає замінник російському газу

Президент України Володимир Зеленський оголосив про намір країни відмовитися...

У ексзаступника генпрокурора Вербицького знайшли активи на 29 мільйонів гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оголосило про...

На Київщині посадовець завдав збитків державному бюджету на понад 93 млн грн

У Київській області розгорнувся скандал із завданням значних збитків...

Погляд українців та світового суспільства на війну в Україні та її закінчення

На думку експертів Європейської ради з міжнародних відносин, погляди...

Україна готується до можливої зміни прем’єра

Наше джерело свідчить про наближення можливих змін у керівництві...