Індекс сприйняття корупції: Україна показала один із найкращих результатів у світі за рік

Згідно з дослідженням “Індекс сприйняття корупції-2023”, яке оприлюднила міжнародна антикорупційна організація Transparency International, Україна здобула 36 бали і розмістилася на 104-му місці серед 180 країн світу. Результати цього дослідження вже доступні на офіційному сайті організації.

Виділено, що за минулий рік Україна покращила своє становище, отримавши три бали приросту, що є одним із найкращих показників у світі. Зазначається, що після Революції гідності країна набрала 11 балів, що є найбільшим приростом серед країн-кандидатів до Європейського Союзу.

У той час як Україна відзначається за позитивними тенденціями, вона залишається відстаючою від середніх показників країн ЄС, де середній бал становить 64. Данія має найвищий показник – 90 балів, в той час як Угорщина має найнижчий – 42 бали.

Transparency International рекомендує Україні три ключові кроки для покращення боротьби з корупцією та відновлення країни у 2024 році:

— Підвищити ефективність боротьби із топкорупцією. Збільшити здатність та провести об’єктивний конкурсний відбір працівників Національного антикорупційного бюро, прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та суддів Вищого антикорупційного суду. Розпочати реформу судово-експертної служби, щоб забезпечити своєчасний та непохитний доступ до судової експертизи. Усунути суперечності у кримінальному законодавстві та забезпечити розгляд справ у розумні терміни.

— Ефективно використати на потреби держави активи корупціонерів та поплічників Росії. Змінити процедури відбору керівництва та провести незалежний аудит діяльності АРМА. Удосконалити конфіскаційні механізми та правову базу для повернення активів, узгодивши їх із міжнародними стандартами. Удосконалити процеси блокування російських активів (як санкції, що передує конфіскації) та запровадити криміналізацію обходу санкцій.

— Розпочати реформу Рахункової палати та Державної аудиторської служби України. Розробити та ухвалити законопроєкт про реформування Рахункової палати та оновити процедуру відбору її керівництва та членів. До проведення реформи законодавства відбір та призначення на посади Рахункової палати слід зупинити. Змістити фокус моніторингів публічних закупівель Держаудитслужби на превенцію. Проводити моніторинги та виявляти суттєві порушення необхідно до укладання договору, щоб запобігти збиткам та іншим негативним наслідкам.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Міна для ТЦК: екснардепа Іщенка затримали за підозрою в тероризмі

Колишнього народного депутата України Валерія Іщенка затримали за підозрою...

Мобілізація після 50: чоловіків можуть залучати до будівництва оборонних споруд

Запорізький обласний територіальний центр комплектування (ТЦК) заявив, що чоловіків...

Олена Зеленська зареєструвала торговельну марку «Саміт перших леді та джентльменів»

Перша леді України Олена Зеленська офіційно зареєструвала власну торговельну...

Цеглина замість аргументів: у Дніпрі жінка напала на чоловіка в кафе

У Дніпрі стався жорстокий напад у кафе – жінка...

Гроші, атракціони та земля в Одесі: декларація начальника Херсонської міської військової адміністрації Романа Мрочка

Начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко подав декларацію,...

Кондратюк про Козловського: “Він давно не служить”

Відомий український продюсер Ігор Кондратюк зробив несподівану заяву про...

Без Арестовича: виїзд за кордон закриває шлях до виборів

Голова Центральної виборчої комісії України Олег Діденко пояснив, хто...

Весна зі снігом: синоптики попередили про різке похолодання

Українці вже звикли до примхливого весняного клімату, але цього...