Індекс сприйняття корупції: Україна показала один із найкращих результатів у світі за рік

Згідно з дослідженням “Індекс сприйняття корупції-2023”, яке оприлюднила міжнародна антикорупційна організація Transparency International, Україна здобула 36 бали і розмістилася на 104-му місці серед 180 країн світу. Результати цього дослідження вже доступні на офіційному сайті організації.

Виділено, що за минулий рік Україна покращила своє становище, отримавши три бали приросту, що є одним із найкращих показників у світі. Зазначається, що після Революції гідності країна набрала 11 балів, що є найбільшим приростом серед країн-кандидатів до Європейського Союзу.

У той час як Україна відзначається за позитивними тенденціями, вона залишається відстаючою від середніх показників країн ЄС, де середній бал становить 64. Данія має найвищий показник – 90 балів, в той час як Угорщина має найнижчий – 42 бали.

Transparency International рекомендує Україні три ключові кроки для покращення боротьби з корупцією та відновлення країни у 2024 році:

— Підвищити ефективність боротьби із топкорупцією. Збільшити здатність та провести об’єктивний конкурсний відбір працівників Національного антикорупційного бюро, прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та суддів Вищого антикорупційного суду. Розпочати реформу судово-експертної служби, щоб забезпечити своєчасний та непохитний доступ до судової експертизи. Усунути суперечності у кримінальному законодавстві та забезпечити розгляд справ у розумні терміни.

— Ефективно використати на потреби держави активи корупціонерів та поплічників Росії. Змінити процедури відбору керівництва та провести незалежний аудит діяльності АРМА. Удосконалити конфіскаційні механізми та правову базу для повернення активів, узгодивши їх із міжнародними стандартами. Удосконалити процеси блокування російських активів (як санкції, що передує конфіскації) та запровадити криміналізацію обходу санкцій.

— Розпочати реформу Рахункової палати та Державної аудиторської служби України. Розробити та ухвалити законопроєкт про реформування Рахункової палати та оновити процедуру відбору її керівництва та членів. До проведення реформи законодавства відбір та призначення на посади Рахункової палати слід зупинити. Змістити фокус моніторингів публічних закупівель Держаудитслужби на превенцію. Проводити моніторинги та виявляти суттєві порушення необхідно до укладання договору, щоб запобігти збиткам та іншим негативним наслідкам.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

З приходом Трампа, Ігор Черкаський замислився, кого зі своїх партнерів потрібно “здати”

Голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський, через...

Компанія “Бойові Птахи України” спонсорує естонську оборонну промисловість

Українська компанія-виробник безпілотних літальних апаратів "Бойові Птахи України" продовжує...

Жителі Чернігівщині звинувачують нардепа Бориса Приходька у рейдерстві

Чернігівщина опинилася в епіцентрі нових рейдерських атак, і цього...

Двоє чоловіків зґвалтували неповнолітню дівчину

У Києві до суду передано справу двох чоловіків, яких...

Німеччина закриває центр ремонту техніки для ЗСУ зі Словаччини через складнощі з місцевими властями

Німеччина ухвалила рішення закрити центр ремонту військової техніки для...

У Польщі більшість громадян вперше підтримали завершення війни в Україні шляхом територіальних поступок

Вперше за час війни в Україні більшість поляків висловилися...

У Чернівцях двоє підлітків побили студента та зняли це на відео

У гуртожитку Чернівецького фахового навчального закладу стався інцидент із...

На кордоні з Угорщиною вилучено контрабандні смартфони Apple на понад 7 млн грн

У пункті пропуску на українсько-угорському кордоні митники виявили значну...