Ірину Фаріон поновили на посаді й призначили майже 124 тисячі гривень компенсації

Львівський апеляційний суд виніс рішення щодо справи професорки Ірини Фаріон, повертаючи її на посаду керівника кафедри української мови в Інституті гуманітарних та соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка”. Суд також вирішив, що університет має відшкодувати їй середню зарплату за період, коли вона була примусово звільнена.

Під час засідання апеляційного суду представники Фаріон закликали суд задовольнити її скаргу повністю, а представники університету наполягали на законності рішення першої інстанції. Адвокати Фаріон підкреслили, що вона як науковець і викладач має право на вільне висловлювання думок. У свою чергу, представник університету стверджував, що рішення про звільнення було законним, оскільки Фаріон висловила позиції, які не відповідали політиці університету.

Після дебатів суд вирішив частково задовольнити апеляційну скаргу, поновивши Фаріон на посаді та визначивши компенсацію за час примусового відсторонення. Проте рішення суду може бути оскаржено у Верховному суді.

Після оголошення рішення Фаріон заявила, що рада тому, що право виявилося сильнішим за політику. Вона також неоднозначно відповіла на питання про повернення до роботи університету.

Щодо життєвого шляху Фаріон, вона народилася в Львові у 1964 році.

Ірину Фаріон довгий час була активним учасником політичного життя України. З 2005 року вона є членом Всеукраїнського об’єднання “Свобода” та була членом політичної ради партії. У 2006 році вона була обрана депутатом Львівської обласної ради та займала посаду заступника голови комісії з питань освіти та науки.

Від кінця 2012 до осені 2014 року Фаріон працювала депутатом Верховної Ради VII скликання від партії “Свобода”. Її громадянська позиція та активна публічна діяльність часто викликали суперечки та скандали.

Фаріон виступала за підтримку пам’яті Степана Бандери, збереження чистоти української мови та єдність українського народу. Її заяви неодноразово викликали обурення громадськості та викликали широкий резонанс у ЗМІ.

Наприклад, у лютому 2010 року, в межах акції “Утверджуймо державну мову!”, Фаріон викликала гучний скандал під час проведення заняття в дитсадку у Львові, де різко виступила проти “зросійщення” українських імен. Цей інцидент викликав значний резонанс і отримав широке відображення у ЗМІ.

Фаріон також була звинувачена в дискримінації дітей за мовною та національною ознакою під час її публічних виступів. У листопаді 2017 року під час прямого ефіру телеканалу “112” вона вступила у конфлікт з журналістом Дмитром Гордоном, що також спричинило великий резонанс у громадськості.

Незважаючи на контроверсії, Фаріон не стримувалася від висловлення своїх поглядів навіть після звільнення з “Львівської політехніки”. У 2024 році вона висловила образливі слова про переможниць Нацвідбору на Євробачення – alyona alyona і Jerry Heil, що спричинило нову хвилю обговорень.

В цілому, Фаріон продовжує привертати увагу громадськості своїми висловлюваннями та діяльністю, яка часто викликає суперечки й обурення.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У смерті понад 50 українських військовополонених в таборі Оленівці винна Росія 

Нове розслідування агентства Associated Press, що спирається на неопубліковану...

Нові подробиці щодо вбивства Ірини Фаріон

У справі про вбивство відомої української політикині і активістки...

Через зростання попиту на валюту українські банки нарощують постачання доларів і євро

Зростання попиту на іноземну валюту в Україні стало значним...

Добровольці закінчилися, новобранці відмовляються воювати, ветерани на межі виснаження — звіт RTBF

Бельгійський телеканал RTBF у своєму останньому репортажі про ситуацію...

Півсотні депутатів штурмують Конституційний суд із вимогою повернути спецпенсії з індексацією

13 червня до Конституційного суду України надійшло подання від...

Україна пропонує нову ініціативу для обміну полоненими – бажаючі можуть виїхати до Росії

Українська влада оголосила про нову ініціативу, яка дозволяє громадянам,...

У Тернопільській області викрито корупційний скандал у ТЦК: щомісячні доходи до 150 тис. дол. на хабарах

У Тернопільській області правоохоронці викрили масштабну корупційну схему в...

Олександр Орловський не виплатив більше 4 мільйонів доларів своїм вкладникам у криптопіраміді

Відомий крипто гуру Олександр Орловський винен понад 4 мільйони...