Кабмін вирішує проблему нестачі електроенергії

Уряд намагається вирішити проблему дефіциту генеруючих потужностей в Україні за рахунок спонукання бізнесу та людей створювати свою генерацію.

Як ми вже писали, частина підприємців цим уже почала займатися, але купувати свої генеруючі установки по кишені далеко не кожному.

Останніми днями влада зробила низку заяв з обіцянкою допомогти в цій справі.

Учора прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін готує програму пільгового кредитування на закупівлю енергетичного обладнання як для громадян, так і для бізнесу. І сказав, що вчора уряд затвердив порядок надання фінансової підтримки фізособам, які встановлюватимуть генерувальні установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах. Мабуть ідеться про сонячні панелі, вітрові та теплові установки.

Шмигаль повідомив, що сума компенсації для установок потужністю до 10 кВт на одне домогосподарство становитиме 244 тис. грн. А максимальна сума кредиту – 480 тисяч гривень строком на 5 років.

Коли саме запрацюють нові кредитні програми і які будуть умови кредитування бізнесу, прем’єр не уточнив.

У банківській же спільноті очікують, що енергетичні кредитні програми (і для фізосіб, і для бізнесу) запустять через Фонд розвитку підприємництва, який наразі веде держпроект кредитування «5-7-9%».

Фінансисти розповіли, що напередодні спеціальну нараду з енергетики провів голова НБУ Андрій Пишний, на якій закликав банки активніше кредитувати енергетичні проєкти, насамперед з генерації.

За словами банкірів, голова НБУ заявив, що влада вважає своїм пріоритетом населення – саме його насамперед намагатимуться забезпечити електроенергією. Бізнес же піде за залишковим принципом.

Чиновники вважають, що компанії зобов’язані самі думати, як себе забезпечувати світлом, а не розраховувати на владу, а банкіри їм мають у цьому допомогти грошима, відкривши кредитні програми.

“Пишний постарався максимально натиснути на банки і заявив, що “енергетика має стати головним пріоритетом у кредитуванні”. Великі проекти на великі суми потрібно фінансувати групами (банків), у рамках консорціумного кредитування. При цьому настійно залучати місцеву владу, ОТГ (об’єднані територіальні громади). Щоб стимулювати енергетичне кредитування, НБУ пообіцяв спростити вимоги до застав (дозволять надавати менше забезпечення) як виняток. Щодо ціни такий розрахунок: при середній ціні гривневих ресурсів у 6% (депозити + кошти на картах/поточних рахунках) від банків чекають кредитування в середньому під 13-14% річних, і частину з цієї ставки може покривати центральна влада або влада на місцях. Нацбанк розраховує, що банки запустять і впровадять нові енергетичні кредити протягом 6 місяців”, – сказало джерело “Страны” в одному з банків.

А також уточнило, що з інших питань (не енергетичних) Андрій Пишний говорив про повернення права власників на виведення дивідендів з прибутку банків, яке заборонене з початку повномасштабного вторгнення. Що саме вирішать – поки неясно. Обіцяють відповісти ближче до кінця літа, після того, як НБУ перерахує капітали банків за новими вимогами. По суті Пишний дав зрозуміти, що дозволить виведення дивідендів, якщо зрозуміє, що банки зможуть безболісно виконувати вимоги капіталізації. Але якщо їм самим не вистачатиме коштів, репатріацію дивідендів не дозволять.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Українцям потрібно придбати енергообладнання на 3-4 тисячі доларів, – Святослав Павлюк

Святослав Павлюк, виконавчий директор "Енергоефективні міста України", заявив, що...

Напад на прикордонника в Чернівецькій області, один нападник загинув, інший поранений

У Чернівецькій області двоє чоловіків напали на прикордонника, повідомляє...

Мар’яна Безугла подала заяву до ДБР проти головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського

Народна депутатка Мар'яна Безугла вирішила не зупинятися на публічній...

Росія незаконно утримує понад 14 тисяч українців, включаючи дітей і цивільних

Російська Федерація незаконно утримує понад 14 тисяч українців, серед...

МВФ готує пропозиції щодо реформування пенсійної системи в Україні

МВФ та експерти Світового банку готують пропозиції щодо змін...

Прикордонники затримали мікроавтобус із 17 чоловіками, що намагалися нелегально перетнути кордон з Угорщиною

Прикордонники Мукачівського загону затримали мікроавтобус із 17 чоловіками, які...

ДТЕК Енерго планує відновити всі потужності, незважаючи на масштабні атаки

Російська агресія завдала нищівного удару по енергетичній інфраструктурі України....

Україна запустила серійне виробництво далекобійних ударних дронів

За короткий період часу Україні вдалося розробити та запустити...