Кацуба потрапив в скандал з “вишками Бойка”: нові подробиці справи

Олександр Кацуба, колишній заступник голови правління НАК “Нафтогаз України” та член Наглядової ради ДАТ “Чорноморнафтогаз”, опинився в центрі кількох кримінальних розслідувань, пов’язаних із корупційними схемами та махінаціями навколо придбання двох бурових установок у 2010-2013 роках. Це так звані “вишки Бойка”, які стали символом масштабних зловживань при здійсненні державних закупівель.

Як стало відомо зі звітів Офісу Генерального прокурора України, Кацуба уклав мирову угоду за однією зі справ, що стосувалась завищених цін на самопідйомні бурові платформи. Угода передбачала покарання, але його деталі не були оприлюднені. Відповідно до цієї угоди, Кацуба компенсував державі близько 100 мільйонів гривень, що на той момент становило менше 0,4% від загальної суми збитків.

Однак, попри мирну угоду, Олександр Кацуба залишається фігурантом ще п’яти кримінальних проваджень. Ці справи стосуються заволодіння коштами НАК “Нафтогаз України” шляхом зловживання службовим становищем, складання неправдивих документів і легалізації незаконних доходів. Розслідування цих справ охоплюють період з 2010 по 2013 роки, коли відбувалась реалізація проекту з закупівлі бурових установок, відомих у ЗМІ як “вишки Бойка”.

Ці бурові установки мали використовуватись для видобутку газу в Чорному морі, однак їх закупівля стала об’єктом масових звинувачень у корупції. Цей проект виявився одним із найбільших в історії України з точки зору завищення вартості та неправомірного використання бюджетних коштів.

Кацуба, як ключова фігура в організації закупівель, може бути причетний до дій злочинної організації, що діяла під керівництвом екс-президента Віктора Януковича, та до вчинення ряду злочинів, пов’язаних з розкраданням державних коштів. Згідно з офіційними даними, за допомогою шахрайських схем було завдано збитків на мільярди гривень.

Попри укладену мирну угоду, Олександр Кацуба й надалі залишається під слідством у кількох інших кримінальних провадженнях. Позиція прокуратури залишається непохитною, і питання, чи буде він притягнутий до відповідальності за повну шкоду, завдану державі, залишається відкритим. Публікації та матеріали на цю тему й надалі викликають обурення в суспільстві, яке очікує на реальні наслідки для винних у великих корупційних схемах.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Переможниця “МастерШеф” Ліза Глінська розповіла про складну вагітність та боротьбу за життя доньок

Відома кондитерка та суддя шоу "МастерШеф" Ліза Глінська, яка...

На Закарпатті затягують резонансну справу про насильство над 14-річною дівчинкою

У Воловецькому районному суді Закарпатської області триває розгляд резонансної...

Олександр Зубков залишає “Шахтар” заради “Трабзонспору”

Український півзахисник Олександр Зубков, який блискуче проявив себе у...

Операції з нерухомістю досі недоступні після кібератаки

Україна зіткнулася з однією з наймасштабніших кібератак за останній...

COVID-19 підвищує ризик аутизму у дітей, якщо мати хворіла під час вагітності

Нове дослідження Університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі (UCLA) показало підвищений...

ЄІБ і ЄС фінансують відновлення України: 55 млн євро на реконструкцію лікарень та шкіл

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надав Україні 55 млн євро...

Співачка Камалія відверто розповіла про своє особисте життя

Відома українська співачка Камалія вперше після розлучення з мільярдером...

МОЗ закупив 44 одиниці дорогого медичного обладнання з яких працює лише два

У 2023 році Міністерство охорони здоров’я України зробило централізовану...