Кацуба потрапив в скандал з “вишками Бойка”: нові подробиці справи

Олександр Кацуба, колишній заступник голови правління НАК “Нафтогаз України” та член Наглядової ради ДАТ “Чорноморнафтогаз”, опинився в центрі кількох кримінальних розслідувань, пов’язаних із корупційними схемами та махінаціями навколо придбання двох бурових установок у 2010-2013 роках. Це так звані “вишки Бойка”, які стали символом масштабних зловживань при здійсненні державних закупівель.

Як стало відомо зі звітів Офісу Генерального прокурора України, Кацуба уклав мирову угоду за однією зі справ, що стосувалась завищених цін на самопідйомні бурові платформи. Угода передбачала покарання, але його деталі не були оприлюднені. Відповідно до цієї угоди, Кацуба компенсував державі близько 100 мільйонів гривень, що на той момент становило менше 0,4% від загальної суми збитків.

Однак, попри мирну угоду, Олександр Кацуба залишається фігурантом ще п’яти кримінальних проваджень. Ці справи стосуються заволодіння коштами НАК “Нафтогаз України” шляхом зловживання службовим становищем, складання неправдивих документів і легалізації незаконних доходів. Розслідування цих справ охоплюють період з 2010 по 2013 роки, коли відбувалась реалізація проекту з закупівлі бурових установок, відомих у ЗМІ як “вишки Бойка”.

Ці бурові установки мали використовуватись для видобутку газу в Чорному морі, однак їх закупівля стала об’єктом масових звинувачень у корупції. Цей проект виявився одним із найбільших в історії України з точки зору завищення вартості та неправомірного використання бюджетних коштів.

Кацуба, як ключова фігура в організації закупівель, може бути причетний до дій злочинної організації, що діяла під керівництвом екс-президента Віктора Януковича, та до вчинення ряду злочинів, пов’язаних з розкраданням державних коштів. Згідно з офіційними даними, за допомогою шахрайських схем було завдано збитків на мільярди гривень.

Попри укладену мирну угоду, Олександр Кацуба й надалі залишається під слідством у кількох інших кримінальних провадженнях. Позиція прокуратури залишається непохитною, і питання, чи буде він притягнутий до відповідальності за повну шкоду, завдану державі, залишається відкритим. Публікації та матеріали на цю тему й надалі викликають обурення в суспільстві, яке очікує на реальні наслідки для винних у великих корупційних схемах.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

“Я не втікач”: співак Винник заявив, що живе в Німеччині вже 25 років

Олег Винник — як той колишній, про якого вже...

Реєстраторка КМДА незаконно переоформила землю в центрі Києва: збитки понад 14 мільйонів

Правоохоронці викрили чергову схему незаконного переоформлення комунальної землі в...

Фірма з кримінальною історією будує госпіталь ветеранів за кошти ЄС

Проєкт будівництва корпусу Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни, що...

До 10 мільйонів частинок щороку: як мікропластик впливає на здоров’я

Уживання мікроскопічних частинок пластику разом із їжею або напоями...

Мер Переяслава не задекларував жодної готівки, але має церкву, ветклініку і позики

У 2024 році міський голова Переяслава Вячеслав Саулко задекларував...

Бурові на $150 мільйонів: як Кацуби уникли покарання за аферу з “Чорноморнафтогазом”

Закупівля бурових установок для “Чорноморнафтогазу” у 2011–2013 роках стала...

Донька співачки Олі Полякової стала дружиною: що відомо про весілля

17 липня старша донька української співачки Олі Полякової —...

Гроші ексголови КМДА з оточення Януковича заарештовані за кордоном

Колишній народний депутат і очільник КМДА Володимир Макеєнко втратив...