Компанія депутата від “Слуги народу” буде моніторити ЗМІ за 12 млн грн

Державне підприємство “Центр захисту інформаційного простору України” уклало контракт на 12,24 млн грн із компанією “Медіатека” для моніторингу українських та іноземних медіа. Тендер пройшов без конкуренції, адже “Медіатека” виявилася єдиним учасником.

Контракт передбачає щоденний, щотижневий та щомісячний аналіз згадувань про президента, першу леді, Офіс Президента, Кабінет Міністрів, Верховну Раду, Генштаб, міністрів, керівників відомств, радників і спікерів. Моніторинг охоплюватиме телемарафон, десять найбільших телеканалів, понад тисячу онлайн-ЗМІ, а також соціальні мережі: Facebook, X (Twitter), Instagram, YouTube, Telegram і TikTok. Також відстежуватимуться англомовні, німецькомовні та франкомовні медіа, особливо під час закордонних візитів представників української влади.

Звіти, які отримуватимуть урядовці, міститимуть аналіз інформаційного простору, включаючи оцінку тональності згадувань, ключових тем, рейтингу персон, ефективності комунікаційних кампаній та прогнозування медійних ризиків. Окремі аналітичні звіти розглядатимуть резонансні події та соціологічні дослідження суспільних настроїв.

Порівняно з минулим роком вартість окремих послуг значно зросла. Зокрема, щоденний моніторинг медіа подорожчав із 5 040 грн до 6 840 грн, а соцмереж – удвічі, з 1 800 грн до 3 600 грн. Вартість щоденного аналітичного звіту збільшилася з 2 400 грн до 4 800 грн, щотижневого звіту – з 60 000 грн до 96 000 грн, а щомісячного SWOT-аналізу – із 74 400 грн до 100 800 грн. Соціологічне дослідження обійдеться у 540 000 грн, тоді як минулого року його вартість складала 144 000 грн.

Компанія “Медіатека”, яка виграла тендер, належить народному депутату від “Слуги народу” Олександру Маріковському. У Вікіпедії він досі зазначений як заступник голови комітету з питань екологічної політики та радник державного секретаря Міністерства інформаційної політики України, яке раніше заснувало ДП “Центр захисту інформаційного простору України” – замовника нинішнього контракту. Зараз це підприємство підпорядковується Міністерству культури та стратегічних комунікацій.

Тендерна документація містить зразок звіту, у якому голова Офісу Президента Андрій Єрмак згадується як людина, яка “перебирає на себе функції президента”, а його заступник Олег Татаров названий “чи не хрестоматійним прикладом корупції та проросійських настроїв в оточенні Володимира Зеленського”.

Контракт на мільйони гривень без конкуренції та стрімке зростання вартості послуг викликають питання, зокрема щодо ефективності витрат бюджетних коштів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

НАБУ знайшло в будинку голови суду 271 тисячу доларів, але частину грошей йому повернули

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду ухвалила рішення повернути голові...

Митниця отримала право конфіскувати посилки

Верховна Рада України 25 березня ухвалила закон, який дозволяє...

Суддю Білгород-Дністровського суду звільнили після років ігнорування іспитів і підозр у фальсифікаціях

Суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одещини Наталю Анісімову звільнили через...

Рустем Умєров: “Якщо Росія порушить домовленості, Україна відповість”

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що переміщення Росією...

Посадовця «УКРДІПРОДОР» викрили на приховуванні 6,2 млн грн у декларації

Перший заступник керівника державного підприємства «Український державний інститут з...

Бізнес-партнер Крупи постане перед судом за ухилення від мобілізації

Завтра, 26 березня, у Придніпровському районному суді міста Черкаси...

Депутат із Закарпаття сприяв втечі Комарницького: його затримали спецслужби

На Закарпатті НАБУ та СБУ провели спецоперацію, у ході...

Український бізнесмен Козловський через Сирію виводить сигарети “Compliment” із тіньового ринку України

Події, які розгортаються в українських портах, не завжди помітні...