Компанія Коломойського вивела з “Укренерго” 1,4 млрд грн за підтримки топменеджменту НЕК

На самому початку вторгнення компанія “Юнайтед Енерджі”, у власності партнера Ігоря Коломойського Михайла Кіпермана, отримала значну кількість електроенергії від Національного енергетичного комплексу “Укренерго” на суму понад 1,4 мільярда гривень. Після цього вона перепродала цю електроенергію на ринку, але не сплатила операторові за неї. Таку схему реалізували, ймовірно, з допомогою керівництва НЕК. Про це повідомив журналіст та телеведучий Сергій Іванов у своєму розслідуванні, опублікованому на каналі YouTube та відзначеному виданням “Факти”.

У своєму розслідуванні журналіст зауважив, що під час окупації Київщини навесні 2022 року “Юнайтед Енерджі” отримала електроенергію від “Укренерго” на велику суму, але не розрахувалася за неї. Цікаво, що керівництво НЕК не вжило жодних заходів для запобігання такій схемі, які б були передбачені Правилами енергетичного ринку та могли б унеможливити це розкрадання.

Сергій Іванов зазначив, що бездіяльність посадовців НЕК може бути пов’язана з можливим конфліктом інтересів голови компанії.

“Кудрицький – особа, яка має очевидний інтерес для Коломойського. Він починав свій шлях у великій енергетиці, працюючи директором з розвитку „Укртранснафти“, коли та контролювалася Коломойським”, – зазначив журналіст.

Він також нагадав про мітинги працівників, які протестували проти колишнього голови НЕК Всеволода Ковальчука, організовані на заводах, які контролював Коломойський, та вказав на зникнення цих протестів після призначення головою компанії Володимира Кудрицького.

Журналіст також зазначив, що в ситуації з несплатою “Юнайтед Енерджі” Держаудитслужба та НКРЕКП визнали відповідальними посадових осіб НЕК “Укренерго”. Однак у державній компанії намагаються перекласти провину на банк-гаранта “Альянс”, виступивши проти нього у суді. Сам банк стверджує, що умови гарантії були порушені сторонами угоди, і успішно захищає свої інтереси в суді.

Сергій Іванов висловив здивування тим, що Національне антикорупційне бюро розслідує цю справу з травня 2022 року, але не приділяє уваги можливому конфлікту інтересів між Коломойським та Кудрицьким.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

ЗСУ першими в світі провели дістанційне мінування за допомогою морських дронів Sea Baby

Згідно з доповіддю від The Wall Street Journal, українські...

Хто буде відповідальним за фантастичні ідеї будівництва нових блоків Хмельницької АЕС

На фоні нагальної потреби у забезпеченні енергетичної безпеки та...

На Запорізькому напрямку руйнуються фортифікаційні споруди через неякісне зведення (ФОТО)

В розпорядженні нашої редакції з’явилися фото повалених та затоплених...

Україна очікує 60 винищувачів F-16, але підготовлено всього 15-20 пілотів

Україна в найближчий час планує отримати 60 винищувачів F-16...

В Україні підвищать податки

Голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної...

“Азов” вимагає кримінального переслідування українського генерала

У своєму Telegram-каналі начальник штабу добровольчого батальйону "Азов" Богдан Кротевич...

Після скандалу у Дніпрі Жорін запросив Тищенка на фронт

Бійка між охороною депутата Миколи Тищенка  та військовим викликали...

На початку осені чекаємо на гарні новини від ЗСУ

Українські Збройні Сили у цьому році продемонстрували значні стратегічні...