Компанія Козицького монополія на державні тендери і “ексклюзивне партнерство” із НАЗК та прокуратурою

Компанія Фінпорт Текнолоджіс Інк., яка належить Зиновію Козицькому, батькові голови Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького, вже протягом багатьох років стабільно виграє тендери Офісу Генерального прокурора (ОГП) та Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) на створення та підтримку веб-порталів цих державних установ. Проте, як зазначає колишній голова Луганської ОВА Георгій Тука, велика частина цих торгів відбувалася на неконкурентній основі, або ж компанія була єдиним учасником тендеру.

Перемоги на тендерах: факти і цифри

Згідно з відкритими даними державних закупівель, Фінпорт Текнолоджіс Інк. з 2016 року стала переможцем у 201 закупівлі, уклавши договори на загальну суму понад 61 мільйон гривень. Серед замовників послуг компанії – НАЗК, ДП “Інститут інтелектуальної власності”, Генеральна та обласні прокуратури.

Особливо варто відзначити, що майже половина закупівель відбувалася на неконкурентній основі, коли тендери оголошувалися “під компанію” або ж закупівля проводилася в єдиного постачальника. З 91 конкурентного тендера, в яких брала участь компанія, Фінпорт Текнолоджіс Інк. була єдиним учасником у 63 випадках.

“Ексклюзивне партнерство” з прокуратурою та НАЗК

Починаючи з 2019 року, Фінпорт Текнолоджіс Інк. майже щорічно вигравала тендери на створення, а згодом і на підтримку та розширення веб-порталу для Генеральної та обласних прокуратур. Цікаво, що всі ці сайти створювалися за єдиним шаблоном, що ставить під сумнів необхідність таких витратних і повторюваних послуг.

Георгій Тука також звертає увагу на фінансовий стан компанії. Станом на кінець 2023 року на балансі Фінпорт Текнолоджіс Інк. числилося основних засобів на суму 45 тисяч гривень, що еквівалентно вартості двох дешевих ноутбуків. На кінець 2022 року ця сума складала лише 3 тисячі гривень. Така ситуація, на думку Туки, фактично унеможливлює виконання компанією своїх зобов’язань перед клієнтом у разі виникнення проблем, оскільки замовник не зможе витребувати жодної фактичної компенсації.

Конфлікт інтересів і відсутність контролю

Георгій Тука також підкреслює, що НАЗК, обираючи Фінпорт Текнолоджіс Інк., фактично усунуло від виконання цих робіт державне підприємство “Українські спеціальні системи”, яке до цього займалося програмно-технічним супроводженням Єдиного державного реєстру декларацій. Вартість послуг при цьому щорічно зростала на 20-30%, хоча обсяг робіт залишався незмінним.

На думку Туки, “ексклюзивне партнерство” з НАЗК та прокуратурою робить власника Фінпорт Текнолоджіс Інк. Зиновія Козицького невразливим для правоохоронних органів. Він стверджує, що Козицький “прихватизував” нехай і не понадприбуткову, проте стабільну “тему”, що дозволяє йому роками отримувати вигоду з державних замовлень.

“Як тут НАЗК побачити конфлікт інтересів, якщо джерело цього конфлікту є ексклюзивним партнером самого НАЗК? І про який нагляд над дотриманням законності може йти мова, якщо талановита у всіх сферах – від нафтогазовидобування до програмування – родина Козицьких контролює електронну версію діяльності всієї системи прокуратури?” – підсумовує Георгій Тука.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Еліна Світоліна перенесла операцію на нозі

Українська тенісистка Еліна Світоліна повідомила, що перенесла операцію на...

Денис Шмигаль відповів на петицію про звання «Герой України» для Ірини Фаріон

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль надав відповідь на електронну петицію,...

СБУ провела обшук у монастирі Києва

18 вересня співробітники Служби безпеки України (СБУ) провели перевірку...

Алан Бадоєв поділився рідкісними кадрами своєї доньки Лоліти

Відомий український режисер, продюсер і кліпмейкер Алан Бадоєв поділився...

Представники Держдепу США ознайомилися з елементами плану перемоги Зеленського

Минулого тижня представники Державного департаменту США ознайомилися з елементами...

Нардеп вважає, що потрібно мобілізувати більше людей

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки,...

Забруднення річок Десна та Сейм: Бруд досяг Київщини — що потрібно знати

Забруднення річок Десна і Сейм, яке почалося в Сумській...

Західні санкції й “тіньовий флот”: як російські нафтодолари фінансують агресію Кремля

Російська агресія проти України, зокрема, фінансується завдяки продажу нафти,...