Компанії заявляють про корупційні схеми у Міністерстві довкілля

Упродовж останніх трьох років Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виявляє системну упередженість у видачі дозволів на оброблення відходів. Бізнес-спільнота заявляє про створення корупційної схеми, яка унеможливлює доступ до дозвільних документів для незалежних компаній, що працюють у сфері поводження з відходами.

За даними підприємств, які стали жертвами таких дій, Міністерство масово і безпідставно відмовляє у видачі дозволів. Йдеться, зокрема, про такі компанії як ТОВ «ДСЛ-2010», ТОВ «Карамея», МПП «РАДА», ТОВ «АБМ РЕЦИКЛІНГ» та ТОВ «А-Енерго». Кожна з них неодноразово зверталась до міністерства з повним пакетом документів відповідно до чинного законодавства, однак отримувала відмови з формальних або надуманих причин, яких раніше у листуванні не зазначали.

У більшості випадків міністерські посадовці вимагали документи, не передбачені законодавством, що є прямим порушенням Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та Закону «Про адміністративні послуги». Більш того, відмови супроводжувались посиланням на нові причини, які не були попередньо озвучені, що прямо суперечить законодавству та процедурі видачі дозволів, затвердженій Кабінетом Міністрів.

У той час, як незалежні підприємства зазнають адміністративного тиску, наближені до керівництва Міндовкілля компанії ТОВ «Утильвторпром» та ТОВ «НВК Укрекопром», пов’язані з колишнім директором департаменту Сергієм Лук’янчуком та ексзаступницею міністра Оленою Крамаренко, отримували дозволи безперешкодно. Ба більше — навіть попри відсутність необхідних технічних потужностей.

Очевидним стає, що окремі заступники Міністра, зокрема Сергій Власенко, Олександр Семенець і вже звільнена Олена Крамаренко, могли бути залучені до створення умов, які дозволяли «своїм» компаніям працювати без конкуренції, а іншим — відмовляли за будь-якого зручного приводу.

За таких обставин представники бізнесу звертаються до правоохоронних органів із закликом розслідувати діяльність посадових осіб Міндовкілля. Розгляд цієї справи, вочевидь, стане зоною відповідальності Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Верховній Раді достатньо голосів для ратифікації угоди про корисні копалини

Як повідомляють наші джерела, Верховна Рада найближчим часом ратифікує...

Снаряд часів Другої світової знайшли під час польових робіт у Бучанському районі

У селі Шибене, що в Бучанському районі Київської області,...

Українці скуповують квартири в Польщі: рекордний рік на ринку

У 2024 році кількість іноземців, які придбали житло в...

Ексміністерка Богатирьова програла суд за пенсію: хотіла майже 40 тисяч на місяць

Колишня міністерка охорони здоров’я Раїса Богатирьова, відома як соратниця...

Росія застосовує проти України нові ударні дрони з елементами штучного інтелекту

Російські війська почали використовувати в атаках на Україну новий...

Харків атакували 20 дронами: вогонь охопив ринок «Барабашово» та житлові квартали

Ніч на 6 травня стала однією з найважчих для...

Українські ІТ-фахівці за кордоном заробляють значно більше

Попри війну, ІТ-сектор в Україні зберігає активність і залишається...

Ексчиновника ДФС судитимуть за зловживання, що коштувало бюджету сотні мільйонів

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили досудове...