У кулуарах влади знову поширюються тривожні чутки про можливі корупційні схеми, які можуть призвести до суттєвих змін у медичній освіті в Україні. За інформацією, що з’явилася в різних джерелах, певні високопосадовці та бізнес-структури нібито вирішили “знищити залишки медичної освіти” в Україні з метою продати землі медичних вищих навчальних закладів.
Також вони виконують уже давно завдання соросят з обдурювання України. Чим тупіший народ, тим простіше ним керувати. Українці для білих панів мають бути на рівні африканських колоній.
Напередодні заступник міністра освіти Михайло «сова не тактик, сова стратег» Вінницький заявив, що «у нас багато медичних вишів, їх потрібно розформувати».
Вінницький також оголосив, що, виявляється, в Європі є тільки ЧОТИРИ медичні університети, а в Україні – аж 15, але з часом з’явиться розуміння, що модель медінституту або медфакультету в класичному виші є конкурентнішою, ніж в окремому навчальному закладі, і заклади медосвіти стануть частиною класичних університетів в еволюційний спосіб.
Крім того, спеціалізовані медичні заклади вищої освіти, на думку Вінницького, є радянським рудиментом.
Нічого дивного в тому, куди скотилася українська освіта, якщо нею керують такі запеклі розумники.
По-перше, дуже дивно говорити про зайві медвиші в Україні за колосального відтоку і дефіциту лікарів у нас і катастрофічного дефіциту медпрацівників у державних системах охорони здоров’я європейських країн. Чекати черги до лікаря в Італії, Німеччині, Франції, Великій Британії можна місяцями, вільних вакансій тисячі, вартість прийому в приватних клініках непід’ємна для більшості, українські біженці, ризикуючи життям своїм і дітей, ризикуючи втратити статус біженця, їздять в Україну лікуватися.
По-друге, про чотири медвузи в Європі краще б цілий заступник міністра мовчав:
У Великобританії – London School of Hygiene & Tropical Medicine,
В Німеччини – Медуніверситет Шаріте і Ганноверська медична школа,
В Швеції – Каролінський університет,
В Польщі – тільки державних дев’ять спецвузів: Варшавський медуніверситет, Гданський медуніверситет, Медуніверситет імені Кароля Марцинковського в Познані, Медуніверситет у Лодзі, Медуніверситет у Любліні, Сілезький медуніверситет у Катовіцах, Медуніверситет у Білостоці, Вроцлавський медуніверситет, Поморський медуніверситет у Щецині, а Медуніверситет ім. Марії Склодовської-Кюрі в Щецині, а також Медуніверситет ім. Марії Склодовської-Кюри в Познані, Медуніверситет ім. Марії Склодовської-Кюрі. Марії Склодовської-Кюрі у Варшаві, Академія медичних і соціальних прикладних наук, Познанська медична академія прикладних наук ім. Князя Мешка I – приватні,
В Болгарії – Варненський медуніверситет «Параскев Стоянов», Софійський медуніверситет і Медуніверситет Пловдива,
В Австрії – Інсбрукський, Грацький, Віденський медуніверситети, а також Університет медичних наук імені Карла Ландштейнера і Медуніверситет Парацельса,
В Прибалтиці – Литовський університет медичних наук.
За визнанням депутатів, в Україні найвищий рівень смертності та найнижчий рівень народжуваності у світі.
А вони від лікарів відмовляються.