Корупція залишається однією з найбільших проблем, які стикається Україна, і недавні події лише підкреслюють серйозність цієї проблеми. Державний департамент Сполучених Штатів Америки, у своїй щорічній доповіді, відзначив, що в Україні фіксується серйозна корупція в органах влади.
Примітно, що публікація Держдепу якраз збіглася з черговим великим корупційним скандалом у верхах української влади – міністра аграрної політики і продовольства Миколу Сольського підозрюють у заволодінні державними землями вартістю майже 300 млн гривень і спробі заволодіти землею ще на 190 млн гривень.
Але, не Сольським єдиним, адже в країні через тотальну корумпованість влади “прогнило все” – дії української влади, які підносяться Заходу як “боротьба з корупцією”, найчастіше є лише показовими акціями, за якими стоїть перерозподіл сфер впливу і грошових потоків, а сама корупція продовжує процвітати майже у всіх сферах.
Ба більше, згідно з офіційною статистикою, тільки 9% засуджених за корупцію в Україні отримують реальні строки позбавлення волі, решта відбуваються штрафами або умовним покаранням. Так, на основі аналізу майже 5 тис. вироків за 2022-2023 роки щодо економічних і корупційних злочинів можна дізнатися, що приблизно 62% таких справ (3 003 із 4 814) закінчилися штрафом. Ще 833 особи (17%) отримали умовне покарання. І тільки 435 (9%) засуджених за корупцію вирушили до в’язниці.
Природно, що такий стан справ у воєнний час геть убиває бажання українців боротися. Тому не дивно, що за результатами опитування, які публікувало видання “Українська правда”, 51% українців назвали саме корупцію в органах влади найсерйознішою загрозою для розвитку країни (для порівняння – найбільшу проблему в конфлікті з РФ бачать 46% громадян).