“Котел” біля Невельського: ризик оточення для ЗСУ

Українське угруповання біля селища Невельське, що розташоване неподалік від передмістя Донецька, стикається з серйозним ризиком потрапляння в оточення. Російська армія, за даними військових експертів, знаходиться на відстані приблизно 5 км від замикання цього потенційного “котла”, що може серйозно ускладнити ситуацію для Збройних Сил України.

Ситуація тут почала погіршуватися наприкінці серпня, коли російські війська, впершись в українську оборону біля Покровська і Селидового, раптово розвернули свій рух на південь.

Стрімко рухаючись до міста Курахове, вони почали відрізати український гарнізон, що стоїть східніше – між Невельським, Гірником і Красногорівкою.

Для того, щоб замкнути цей “котел”, армія РФ одночасно наступає з півночі і південного сходу. Станом на 16 вересня “горловина” цього виступу складає близько 5 км.

Російські воєнні телеграм-канали вже декілька разів повідомляли, що Україна вивела свій гарнізон, щоб уникнути оточення. Але цього, вочевидь, так і не сталося.

ВВС Україна звернулось до речників оперативних угруповань військ “Таврія” і “Хортиця” з проханням прокоментувати ситуацію біля Невельського.

Як уникнути оточення

Український військовий аналітик групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець називає ситуацію в цьому районі “загрозливою”, яка може перерости в “катастрофічну”.

За його даними, російська армія з південного фасу цього виступу просунулась по напрямках з Красногорівки на села Гостре і Олександропіль.

На північному фасі ЗС РФ вже окупували село Галицинівка і ведуть бої за Желанне Перше та Українськ.

Міноборони Росії 14 вересня заявило, що захопило село Желанне Перше. Українські джерела поки що цього не підтверджують.

Втрата цього населеного пункту означатиме, що майже всі основні шляхи постачання українського угруповання біля Невельського опинилися під контролем противника. Виходити з оточення можливо буде лише польовими дорогами, при цьому перетинаючи річку Вовчу.

ЗСУ

“Якщо противник продовжить просування на цьому відтинку, воно цілком може набути катастрофічного характеру для всього флангу нашого угрупування, яке оперує південно-східніше Покровська”, – наголошує Машовець.

Водночас він зауважує, що цей задум РФ “не є таємницею для українського командування”. Поки ЗСУ продовжують утримувати район Гірник – Желанне Друге – Олександропіль – Курахівка це забезпечує сталість їхньої оборони по річці Вовча в районі переправ, наголошує експерт.

ЗСУ

Автор фото,Getty Images

Підпис до фото,Українська армія стримує наступ росіян біля Покровська і Селидового

Тобто це дає можливість не лише постачати угруповання біля Невельського, але й оперативно вивести його у разі необхідності.

Ба більше, Машовець пише, що передові підрозділи ЗСУ вже почали організовано та поступово відходити з цього плацдарму, ведучи ар’єргардні бої з противником.

Раніше аналітик писав про величезну диспропорцію сил сторін на цій ділянці фронту. За його словами, Невельський плацдарм з українського боку тримає лише декілька батальйонів “неповного складу”. Протистоїть їм армійський корпус РФ (може налічувати від 15 до 30 тисяч бійців).

Відповідно, в таких умовах тримати позиції надзвичайно складно. Але і вивести з оточення невеликий за чисельність гарнізон простіше.

Який план у російської армії на Донбасі

В українському командуванні кажуть, що РФ не полишила плани наступу на Покровськ і зараз саме займається укріпленням флангів свого угруповання.

“Вони намагаються зміцнити фланги, щоб підійти ближче до Покровська, напівоточити його, а потім почати стирати місто дощенту”, – розповідає кореспонденту ВВС Абдужалілу Абдурасулову майор Сергій Цехоцький з 59-ї бригади.

ЗСУ

Автор фото,59 ОМБР ім. Якова Гандзюка

Підпис до фото,Артилерія 59-ї мотопіхотної бригади ЗСУ відбиває штурм росіян наприкінці серпня. Цей підрозділ утримує позиції біля Невельського і Красногорівки

Підполковник Олег Дем’яненко, який командує танковим батальйоном 110-ї бригади, також каже, що російські війська зараз просуваються з флангів, замість прямого штурму Покровська.

Однак він стверджує, що зараз росіяни зосереджені здебільшого на південному фланзі – це Курахівський напрямок.

Російські війська атакують українські позиції невеликими групами і часто без бронетехніки, кажуть військові.

“Вони посилають двох-трьох людей, які намагаються дістатися до певної точки на полі, — пояснює Цехоцький. — Потім інші також намагаються дістатися до цієї точки. І коли в них там збирається 10-15 осіб, то вони намагаються атакувати нас”.

РФ

Автор фото,Getty Images

Підпис до фото,Цивільні терміново евакуйовуються з Покровська і сусідніх населених пунктів через стрімкий наступ російської армії

Район Курахового складний як для оборони, так і для наступу, тому що він рівнинний, каже Назар Войтенков з 33-ї бригади.

“Ми постійно обстрілюємо поля. Росіяни втрачають тут транспорт і людей”.

За його словами, його бригада успішно утримує позиції на передовій.

Курахове пов’язане з Покровськом дорогами, які є частиною інфраструктури для переміщення військ і постачання на лінії фронту.

Якщо росіяни візьмуть це місто, то вони можуть піти на північ, щоб атакувати Покровськ з нового напрямку, каже аналітик DeepState Роман Погорілий.

Інша можливість полягає в тому, що вони можуть атакувати з тилу українські війська у Вугледарі, додає він. Це місто на південній ділянці лінії фронту на Донбасі, яке росіяни намагалися захопити з початку свого повномасштабного вторгнення.

На початку осені армія РФ посилила свій натиск на Вугледарському напрямку, захопила населені пункти на схід і захід від міста та близька до того, щоб обмежити шляхи постачання українського гарнізону.

ДЖЕРЕЛОВВС
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Косметологу в Харкові повідомили про підозру у вбивстві пацієнтки

У Харкові слідчі повідомили про підозру косметологу, яка, за...

Дефіцит кадрів в Україні змушує роботодавців підвищувати заробітню плату

В Україні ситуація на ринку праці залишається складною. За...

Що потрібно знати з 1 жовтня студентам про мобілізацію

З 1 жовтня 2024 року в Україні стартує мобілізація...

Шуляк розповіла про зміни в програмі “єОселя”

В Україні стартували зміни в програмі єОселя, які надають...

Засуджений за корупцію колишній голова Хмельницької МСЕК мобілізувався до армії

Колишній голова Хмельницької міської медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та...

Ярослава Магучіх прагне перевершити свій світовий рекорд

Олімпійська чемпіонка у стрибках у висоту Ярослава Магучіх заявила...

Захід обговорює з українським урядом закінчення війни в обмін на вступ в НАТО – Financial Times

Видання Financial Times з посиланням на джерела в дипломатичних...

Військовий експерт прогнозує, що темпи російського наступу в Україні сповільняться

У 2024 році Росія, ймовірно, не зупинить свій наступ...