Критика від батьків: нововведення освітнього омбудсмена зустріло опір через війну

Ідея освітньої омбудсменки Надії Лещик про можливість залишення школярів на другий рік у разі неуспішності викликала обурення серед батьків. Пропозиція стала темою жвавої дискусії в соціальних мережах, де батьки висловили свою стурбованість щодо доцільності таких заходів у нинішній складній ситуації. Зокрема, вони звернули увагу на умови, в яких відбувається навчання в умовах війни та нестабільної енергопостачання.

Одним з основних аргументів батьків стало питання справедливості: вони вимагали впровадження покарань не тільки для учнів, а й для вчителів, щоб обидві сторони були зацікавлені в результатах навчання. “Тоді введіть покарання і для вчителів теж. Нехай обидві сторони будуть зацікавлені в тому, щоб діти гарно вчились”, – написав один з коментаторів. Інші користувачі також висловлювали побоювання, що таке нововведення може стати приводом для корупційних схем і зловживань з боку вчителів та адміністрацій шкіл.

Нерідко піднімалася тема відсутності належних умов для навчання через відключення електроенергії та постійні тривоги. “Цікаво наскільки доречно зараз питання стосовно залишення дитини на наступний рік через пропуски, враховуючи що зараз війна, безсонні ночі, відключення світла, уроки в темноті?!”, – зазначала одна з матерів, підкреслюючи, що діти і так стикаються з великими труднощами.

Крім того, деякі батьки вказали на проблему військових дій та нестабільної ситуації на територіях, які постраждали від конфлікту. Вони нагадували, що в умовах війни багато дітей втрачають час на навчання, перебуваючи на тимчасово окупованих територіях або виїжджаючи за кордон. Відсутність стабільного доступу до освіти, на їхню думку, повинна бути врахована при ухваленні таких рішень.

Надія Лещик, у свою чергу, пояснила, що до Служби освітнього омбудсмена неодноразово зверталися батьки дітей з тимчасово окупованих територій, зокрема з проханням зарахувати їхніх дітей до того класу, в якому вони навчались раніше, оскільки деякі учні мають великі прогалини у знаннях. За її словами, ця норма необхідна для забезпечення доступу до освіти для таких дітей.

“Якщо дитина не навчалася довгий час, перебувала за кордоном чи на ТОТ? До нас зверталися з цим проханням як батьки, так і педагоги, а законодавство не дозволяє”, – зазначила омбудсменка, підкреслюючи важливість розв’язання цієї проблеми для дітей, що постраждали від війни.

Загалом, більшість батьків не підтримали ідею залишати школярів на другий рік, вважаючи, що в умовах війни і постійних стресів це може тільки погіршити ситуацію. Вони закликають уряд та Міністерство освіти більше уваги приділяти створенню нормальних умов для навчання, зокрема для дітей, які проживають на прикордонних територіях чи в районах, постраждалих від війни.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

З 1 травня українці почнуть отримувати нові квитанції за обслуговування газових мереж у будинках

Із 1 травня 2025 року частина українців, зокрема мешканці...

Дощ як джерело енергії: сінгапурські вчені створили установку для генерації електрики з крапель води

Група дослідників з Сінгапуру презентувала революційну технологію, яка дозволяє...

Україна запустила виробництво гвинтівки Sich — ліцензійної версії чеської CZ Bren 2

В Україні стартувало виробництво новітньої штурмової гвинтівки Sich —...

Ексзаступнику голови КМДА Володимиру Прокопіву оголосили підозру: що відомо

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією оголосили про...

У Національній академії прикордонної служби застрелився курсант: правоохоронці розслідують смерть

Правоохоронні органи розпочали розслідування за фактом загибелі 20-річного курсанта...

Великі українські ритейлери купували техніку у компанії, пов’язаної з фінансуванням бюджету РФ

Попри повномасштабну війну з Росією, провідні українські торговельні мережі,...

Як ділитися паролями з родиною безпечно: нові можливості Apple і Google

У сучасному цифровому світі, де більшість сервісів вимагає авторизації,...

Скромні доходи, великі заощадження: як живе подружжя одеських депутатів

Подружжя одеських депутатів — Олександр Ахмеров (депутат обласної ради)...