Курс «Захист України» для школярів будуть викладати ветерани та ветеранки

В українських школах може з’явитися новий стандарт викладання курсу «Захист України» — заняття проводитимуть ветерани та ветеранки. Про це заявила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук. Її ініціатива має на меті поєднати патріотичне виховання школярів із працевлаштуванням захисників, які повертаються до мирного життя після служби.

Верещук переконана, що саме ветерани можуть передати молодому поколінню не лише знання, а й справжні цінності. «Коли ветеран навчає дітей — країна має майбутнє», — наголосила вона.

За її словами, найближчим часом має з’явитися спільний наказ Міносвіти та Міністерства у справах ветеранів, який закладе правові підстави для реалізації ініціативи. При цьому визнано потребу в оперативному навчанні самих ветеранів для роботи з дітьми як інструкторів.

Одним із головних викликів, за словами Верещук, є низький рівень заробітних плат у сфері освіти. Тому вона закликала місцеві громади знаходити можливості для доплат ветеранам з місцевих бюджетів. Ідеться не лише про фінанси, а й про визнання важливості ролі ветерана в громадському та освітньому просторі.

Паралельно з реформами у сфері освіти, в Україні продовжують розвивати інфраструктуру для підтримки ветеранів. У Запоріжжі відкрився сучасний багатофункціональний простір «Ветеран ПРО. Запоріжжя», де надають послуги захисникам, їхнім родинам та сім’ям загиблих Героїв. У хабі працюють спеціалісти ЦНАП, Пенсійного фонду, центрів зайнятості, а також психологи та юристи.

Ініціатива реалізована за участі Міністерства у справах ветеранів, міської ради Запоріжжя та за підтримки компанії «Метінвест» Ріната Ахметова.

Міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова наголосила: ветерани — це не про жалість і пільги, а про величезний потенціал для розвитку суспільства. Їхній досвід, стійкість та авторитет можуть стати опорою для регіонів, міст і країни загалом.

Символічним став момент, коли Герой України Сергій Волинський, оборонець Маріуполя та «Азовсталі», вивісив «Прапор надії» — на згадку про тих, хто досі у полоні чи зник безвісти. Це — ще одне нагадування, що шлях до свободи і гідності триває. І ті, хто пройшов крізь вогонь війни, мають чим поділитися з молодими українцями.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Глюкоза як паливо: як не нашкодити здоров’ю мозку солодким раціоном

Цукор часто фігурує в обговореннях про здоров’я як абсолютне...

Заступник голови “Київзеленбуду” купив AUDI за 5 тисяч гривень

Заступник генерального директора комунального об’єднання "Київзеленбуд" Аршак Магалов задекларував...

Ексдиректори «Запоріжжяобленерго» завдали збитків на 730 мільйонів — СБУ

Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки викрила...

Українського штовхальника ядра Романа Кокошка дискваліфіковано на 22 місяці

Український легкоатлет Роман Кокошко отримав 22-місячну дискваліфікацію за недотримання...

На ГО «Рух «Чесно» наклали новий штраф через ігнорування вимог суду

Громадська організація «Рух «Чесно» знову зазнала фінансового покарання через...

7 000 кроків для здоров’я: оксфордські вчені назвали новий стандарт щоденної активності

Британські дослідники з Оксфордського університету зруйнували популярний міф про...

Летальні випадки серед дітей: кір набирає обертів в Україні

Україна знову опинилася перед загрозою великого спалаху кору —...