Курс «Захист України» для школярів будуть викладати ветерани та ветеранки

В українських школах може з’явитися новий стандарт викладання курсу «Захист України» — заняття проводитимуть ветерани та ветеранки. Про це заявила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук. Її ініціатива має на меті поєднати патріотичне виховання школярів із працевлаштуванням захисників, які повертаються до мирного життя після служби.

Верещук переконана, що саме ветерани можуть передати молодому поколінню не лише знання, а й справжні цінності. «Коли ветеран навчає дітей — країна має майбутнє», — наголосила вона.

За її словами, найближчим часом має з’явитися спільний наказ Міносвіти та Міністерства у справах ветеранів, який закладе правові підстави для реалізації ініціативи. При цьому визнано потребу в оперативному навчанні самих ветеранів для роботи з дітьми як інструкторів.

Одним із головних викликів, за словами Верещук, є низький рівень заробітних плат у сфері освіти. Тому вона закликала місцеві громади знаходити можливості для доплат ветеранам з місцевих бюджетів. Ідеться не лише про фінанси, а й про визнання важливості ролі ветерана в громадському та освітньому просторі.

Паралельно з реформами у сфері освіти, в Україні продовжують розвивати інфраструктуру для підтримки ветеранів. У Запоріжжі відкрився сучасний багатофункціональний простір «Ветеран ПРО. Запоріжжя», де надають послуги захисникам, їхнім родинам та сім’ям загиблих Героїв. У хабі працюють спеціалісти ЦНАП, Пенсійного фонду, центрів зайнятості, а також психологи та юристи.

Ініціатива реалізована за участі Міністерства у справах ветеранів, міської ради Запоріжжя та за підтримки компанії «Метінвест» Ріната Ахметова.

Міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова наголосила: ветерани — це не про жалість і пільги, а про величезний потенціал для розвитку суспільства. Їхній досвід, стійкість та авторитет можуть стати опорою для регіонів, міст і країни загалом.

Символічним став момент, коли Герой України Сергій Волинський, оборонець Маріуполя та «Азовсталі», вивісив «Прапор надії» — на згадку про тих, хто досі у полоні чи зник безвісти. Це — ще одне нагадування, що шлях до свободи і гідності триває. І ті, хто пройшов крізь вогонь війни, мають чим поділитися з молодими українцями.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Китайська плюшева іграшка Labubu завойовує планету і TikTok

Пухнастий, трохи моторошний, з дев’ятьма зубами та величезними очима...

Пізній сніданок захищає серце і знижує ризик діабету — думка експертки

Виявляється, проста зміна в режимі харчування може стати ключем...

Лікарі й інженери попереджають: не працюйте з ноутбуком на колінах

Щодня мільйони людей кладуть ноутбук на коліна, не замислюючись,...

Сир, який можна на дієті: користь пармезану пояснила дієтолог

Попри поширену думку про шкоду твердих сирів для фігури,...

«Сьогодні Каті й Вані — 18 на двох»: відома українська акторка показала зворушливі фото з двійнятами

Українська акторка й ведуча Олена Кравець поділилася рідкісними сімейними...

ДТП під Кривим Рогом: мотоцикліст загинув, пасажирка бореться за життя

На Миколаївській трасі поблизу Кривого Рогу сталася смертельна аварія...

Touareg за 1,9 млн і будинок «від друга»: як ексвійськком пояснює своє багатство

У січні 2024 року колишній очільник Броварського військкомату Юрій...

На Львівщині намагалися «продати» відстрочку від мобілізації

Адвокатка та посадовець однієї з міських рад Львівщини обіцяли...