Поки нове керівництво Офісу Генпрокурора обіцяє перевірити прокурорів на предмет відповідності стилю життя задекларованим доходам, у ЗМІ знову з’являються гучні історії. Черговим символом “показової доброчесності” може стати прокурорка Києва Вікторія Гончарова – посадовиця зі скромною декларацією, але з розкішним автопарком і підозрілими зв’язками. Про це йдется у розслідуванні СтопКор.
Гончарова (дівоче прізвище — Краєвська) займає посаду в столичній прокуратурі, уникала публічності, але привернула увагу журналістів після публікації Бориса Кушнірука на “Цензорі”. За даними розслідування, вона проживає у квартирі, що належить Ігорю Заболотному — повному тезці колишнього прокурора Донеччини, який потрапив у базу “Миротворець” через співпрацю з “ДНР”. Неофіційно стверджується, що Заболотний має російський паспорт і певний час працював у псевдопрокуратурі окупантів.
Його бізнес-партнером є Максим Говоруха — колишній прокурор Луганщини та Чернігівщини, який входив до орбіти одіозного Віктора Пшонки і звільнився, щоб уникнути люстрації.
Чоловік Гончарової, адвокат Микола Гончаров, пов’язаний із ТОВ “Bona Fide Group”, яке має “двійника” в РФ. Російська компанія з аналогічною назвою, що належить Ользі Нестеровій, фігурувала в справі про виведення капіталів з країни. За словами джерел у силових органах, російська структура могла бути частиною схеми легалізації активів клану Пшонки.
Сам Микола Гончаров у 2012–2014 роках був засуджений за шахрайство, але уникнув ув’язнення — суд дав умовне покарання.
У декларації за 2024 рік у прокурорки — лише Volvo XC90 2018 року. Але за даними журналістів, вона регулярно користується елітним автопарком: Zeekr 001, Land Cruiser 200 та Bentley Bentayga. Останнє авто офіційно записане на батька співробітника згаданої вище “Bona Fide Group”. Його навіть виставили на продаж за $107 777 після появи публікацій у медіа.
За даними видань “Цензор” і “190.media”, у 2019–2022 роках в оточенні прокурорки з’явилися дві квартири в елітних ЖК столиці та ділянки біля Дніпра. Все оформлено на родичів чоловіка та подруг. Усе це — за непрямими ознаками — могло фінансуватися з криптовалютних доходів.
У 2020 році Гончарова керувала групою прокурорів у справі судді Царевич, яка під час Майдану масово виносила вироки активістам. Суд її виправдав. Один із підлеглих Гончарової — Віктор Яценко — фігурував у розслідуваннях про злив справи. У нього — десятки гектарів, будинки з басейнами, кілька квартир у Києві, Одесі та навіть в окупованому Криму.
В офіційній декларації Гончарової – гуртожиток при університеті, квартира на Тютюнника в оренді та незначний дохід. Проте стиль життя прокурорки говорить інше. Власник квартири – все той же Заболотний. А самі дані викликають запитання до НАЗК і Офісу генпрокурора: чи планують вони перевірити такі кейси?