Керівництво Національної академії внутрішніх справ (НАВС) отримало квартири в елітному житловому комплексі «Сіті Хаб» у Києві, збудованому на місці старих гуртожитків академії. Ці квартири призначалися для ветеранів, пільговиків та нужденних співробітників, однак фактично потрапили до керівників, викладачів і наближених осіб, які вже мають нерухомість. Про це йдеться в журналістському розслідуванні Bihus.Info.
Ще у 2017 році НАВС уклала договір із забудовником про будівництво ЖК на вулиці Мокра, 8–10 (колишня Кудряшова). За домовленістю, Академія мала отримати 28 квартир як компенсацію за знесене службове житло. У той час у квартирній черзі перебувало понад 250 родин працівників НАВС — більшість з яких ветерани АТО, УБД та інші пільговики.
У 2024 році, після здачі першої черги ЖК «Сіті Хаб», Академії передали 18 квартир. Усі вони були майже одразу приватизовані наближеними працівниками НАВС — зокрема тими, хто вже володіє іншою нерухомістю. Журналісти виявили численні факти сумнівного отримання та подальшого перепродажу квартир.
Інна Шруб, заступниця директора НАВС, отримала двокімнатну квартиру на 87 м² (близько 130 тис. доларів ринкової вартості), яку вже за два місяці продала. Її родина володіє щонайменше 9 квартирами у Києві.
Олексій Федченко, старший викладач НАВС, продав отриману квартиру через три тижні. Його дружина має кілька квартир у Києві, бізнес та автомобіль Land Rover Discovery.
Юрій Миронець, начальник ІТ-відділу НАВС, офіційно «проживав у гуртожитку», але ще у 2019 році купив квартиру у «Оранж Парк», а нині будує приватний будинок під Києвом.
Ніна Решетинська, начальниця відділу тендерів НАВС, отримала квартиру, попри те, що ще з 2018 року її родина зводила будинок у селі Гореничі, який вже введено в експлуатацію.
Раніше через аналогічну схему квартиру отримав і ректор НАВС Руслан Сербин, а також дружина проректора Станіслава Мозоля. Родина Мозолів, за даними журналістів, володіє шістьма квартирами, двома будинками та готелем біля Буковеля.
Формально — за чергою, фактично — по блату: нові факти свідчать про зловживання під прикриттям програми забезпечення житлом. Претенденти декларують проживання в гуртожитку, хоча мають іншу нерухомість. Після оформлення квартир — швидко продають.