Києву не вдалося розробити чіткий план із призову або вербування багатьох тисяч нових солдатів

КИЇВ – Незважаючи на те, що він обіцяє міжнародним партнерам, що Україна впорається з бойовими діями, якщо їй нададуть необхідну зброю та іншу підтримку, президент Володимир Зеленський та його вище військове командування досі не спромоглися розробити чіткий план призову або вербування багатьох тисяч нових солдатів. критично необхідний для захисту від постійних нападів Росії.

Нездатність Зеленського досягти політичного консенсусу щодо стратегії мобілізації — незважаючи на місяці попереджень про серйозну нестачу кваліфікованих військ на фронті — викликала глибокі розбіжності в українському парламенті та загалом в українському суспільстві. Це призвело до того, що армія покладається на збій вербування та посіяла паніку серед чоловіків військового віку, деякі з яких переховувалися, стурбовані тим, що їх призвуть до погано оснащеної армії та відправлять на вірну смерть, враховуючи цю допомогу для Україна залишається в глухому куті у Вашингтоні.

Проблема щодо того, як поповнити ряди, поставила Зеленського перед чи не найбільшим викликом для його керівництва з початку вторгнення в лютому 2022 року. Відсутність чіткої мобілізаційної стратегії — чи навіть домовленості про те, скільки ще військ потрібно Україні — вплинуло на звільнення Зеленським свого старшого генерала в лютому, але новий головнокомандувач Олександр Сирський поки що не вніс нової ясності.

Сирському було доручено перевірити існуючі збройні сили, щоб знайти більше боєздатних військ, після того як офіс Зеленського нещодавно оголосив, що з 1 мільйона мобілізованих людей лише близько 300 000 воювали на передовій. Але майже через місяць після його підвищення ніхто у військовому керівництві чи адміністрації президента не пояснив, де ці 700 тисяч — і що вони робили.

Українські законодавці кажуть, що відсутність єдиного послання президента та військових додала плутанини щодо подальших кроків.

«Я не знаю, чому Зеленський чи його команда досі намагаються переконати суспільство, що все завжди добре», – сказала Соломія Бобровська, депутат від ліберальної опозиційної партії «Голос». «Це не так, особливо в армії».

Зменшення чисельності боєздатних військ України зараз є стратегічною кризою, яка принаймні частково стала причиною нещодавнього відступу з міста Авдіївки на сході країни та навколишніх сіл, де українські сили були значно переважали чисельністю.

Радник Міноборони з питань комплектування Олексій Бежевець заявив, що цивільні особи бойового віку повинні змиритися з тим, що «нема коли сидіти вдома».

«Цілком можливо, що росіяни незабаром підуть набагато ближче, якщо їх ніхто не зупинить», – сказав Бежевець. Якщо крім «браку боєприпасів, зброї, снарядів і так далі, у нас бракує особового складу, це трагедія», – додав він.

Але після двох років тотальної війни відчуття суспільної невідкладності, яке спонукало до нових військ на полі бою та сприяло першим успіхам України, зникло. Багато солдатів поранені або виснажені.

Остання українська стоянка в Авдіївці та її «дорога смерті»

Весь цей час чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено залишати країну, а чоловікам від 27 років, за деякими винятками, підлягали призову. Цивільні особи віком від 18 до 27 років можуть записуватися самостійно. Зараз парламент витратив місяці на бурхливі дебати щодо законопроекту, який змінить процес мобілізації та розширить сферу дії законопроекту, зокрема шляхом зниження вікової категорії до 25 років.

До мобілізаційного законопроекту внесено понад 4 тисячі поправок, і деякі депутати бачать у ньому спробу Зеленського перекласти на парламент відповідальність за неминуче непопулярні рішення.

«Пора починати дорослу розмову з суспільством і не боятися цього», – сказала Бобровська. «Це не 2022 рік, коли емоції взяли верх».

Зеленський тривалий час намагався контролювати публічні повідомлення про воєнний стан, щоб зберегти суспільну мораль. Минулого тижня він вперше публічно оголосив про кількість загиблих українських військових, сказавши, що з лютого 2022 року було вбито 31 000 осіб — число, яке неможливо підтвердити незалежно.

Зеленський також стикається зі зростаючим песимізмом вдома та за кордоном щодо шансів України стримати натиск Росії без допомоги Сполучених Штатів. Спікер Палати представників Майк Джонсон (республіканець) відмовився розглядати законодавчі акти, які передбачають виділення Україні близько 60 мільярдів доларів США.

Спікер Палати представників Майк Джонсон (R-La.) залишає Білий дім після зустрічі з президентом Байденом минулого тижня. (Ендрю Гарнік/AP)
«Настав час серйозних розмов із суспільством — серйозних і чесних розмов і пояснення, що ми маємо робити без штучної хоробрості», — заявив народний депутат від опозиційної партії «Європейська солідарність» Володимир Ар’єв.

Бобровська підтримує запропоновані зміни до законопроекту, які передбачають демобілізацію військовослужбовців, які вже пройшли тривалу службу на передовій. За її словами, «єдиний спосіб повернутися — поранений або вбитий».

ДЖЕРЕЛОThe Washington Post
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

В Україні проведуть перевірку щодо корупційної діяльності

Громадська активістка Марія Барабаш заявила, що США готують близько...

Трамп поставив мету завершити війну в Україні за 100 днів

Президент США Дональд Трамп доручив своєму спеціальному представнику з...

Миколаївська міськрада знову виділяє мільйони на ремонт укриття з сумнівними цінами

Миколаївська міська рада втретє замовила ремонт укриття у компанії...

Благодійний фонд Порошенка використовував пожертви для купівлі держоблігацій

Благодійний фонд п'ятого президента України Петра Порошенка опинився у...

Більшість українців планують залишитися в країні, але 20% розглядають переїзд за кордон

За результатами соціологічного опитування, після потенційного відкриття кордонів для...

Україна готується до перших контактів із командою Дональда Трампа, – Арахамія

На початку лютого 2025 року у Вашингтоні відбудуться перші...

Прогноз погоди на 22 січня: дощ зі снігом і коливання температури

Сьогодні погода в Україні обіцяє бути мінливою, з опадами...

У Києві планують змінити міську владу

За інформацією наших джерел, Офіс Президента вирішив відсторонити мера...