Київ переживає спалах страшної хвороби, що передається через укус комарів

Протягом останніх трьох місяців Київ зазнав спалаху гарячки Західного Нілу, серйозної вірусної хвороби, що передається через укуси комарів. За інформацією Департаменту охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації, до Свято-Михайлівської клінічної лікарні потрапили 17 осіб з цим діагнозом, троє з яких померли через важкі ускладнення.

Тривожна статистика та причини хвороби

Серед хворих – 10 чоловіків і 7 жінок з різних районів столиці, а також двоє осіб з Київської та Черкаської областей. Всі пацієнти потребували стаціонарного лікування через важкий стан, викликаний хворобою. Як повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, трьох пацієнтів не вдалося врятувати через серйозні ускладнення, зокрема менінгоенцефаліт.

“На жаль, важкі форми гарячки Західного Нілу можуть призводити до менінгоенцефаліту, який є критичним для життя”, – зазначила Гінзбург.

Характеристика вірусу 

Гарячка Західного Нілу класифікується як особливо небезпечна хвороба, віднесена до IV групи ризику за міжнародними стандартами ВООЗ. Вірус має подібну будову до вірусів, що викликають енцефаліти, а також вірусу гарячки Денге. Основним резервуаром вірусу є перелітні птахи, у крові яких вірус може зберігатися від 14 до 200 днів. Комарі, які є переносниками вірусу, можуть передавати його людям та тваринам.

Симптоми

Хвороба починається гостро — з ознобу і швидкого підвищення температури, супроводжуючи симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. У важких випадках можуть розвиватися менінгіт або енцефаліт. Оскільки специфічного лікування гарячки Західного Нілу наразі не існує, терапія є симптоматичною, а при перших симптомах хвороби важливо терміново звертатися до лікаря.

Поради з профілактики

Щоб зменшити ризик захворювання, фахівці радять використовувати москітні сітки, репеленти та одягати одяг, що максимально покриває тіло, особливо під час прогулянок у парках і лісах. Небезпека захворювання зменшується зниженням температури повітря і зникненням комарів.

“Збереження здоров’я і запобігання захворюванню потребує простих, але ефективних заходів. Піклуйтесь про себе і своє здоров’я, дотримуючись профілактичних рекомендацій”, – підкреслила Валентина Гінзбург.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Виходячи з бюджету стало відомо чи будуть вибори в 2025 році

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що у проєкті Державного...

ЗСУ зайняли нові населені пункти у Курській області

Під час активної фази Курської операції, яку проводять Сили...

Німеччина не постачатиме ракети Taurus в Україну

Канцлер Німеччини Олаф Шольц на прес-конференції в п'ятницю підтвердив...

У застосунку “Армія+” з’явилася нова функція

Міністерство оборони України анонсувало нову функцію у застосунку «Армія+»,...

Олександр Усик мріє стати міністром спорту

Олександр Усик, український чемпіон WBA, WBO, WBC та IBO...

Святкуємо і розповідаємо про День українського кіно

14 вересня Україна відзначає День українського кіно Щорічно у другу...

На Хмельниччині чоловік з автоматом розстріляв поліцейських і службові авто

На Хмельниччині підрозділ КОРД затримав чоловіка, який розстріляв два...

Що чекає на “Укренерго” після відставки Кудрицького

Стаття Дениса Безлюдька аналізує поточний стан української енергетики та...