Легалізація криптовалют може загрожувати стабільності банківського сектору України

Економіст Андрій Новак попереджає про потенційні ризики для банківського сектору України у зв’язку з можливістю легалізації криптовалют, що може відбутися вже наступного року. Хоча легалізація має свої переваги, зокрема прозорість та приток інвестицій, експерт вказує на серйозні загрози для традиційних банків.

“Коли відбудеться легалізація криптовалют – у фінансовій системі відбудеться досить значний відтік капіталу з банківського сектору, на криптовалюту”, – зазначив Новак.

За його словами, відтік грошей може відбутися з кількох причин. Одна з них – це можливість отримати значно більший дохід, в разі успішної гри на коливаннях вартості криптовалюти, ніж по депозитах у банках.

“По-друге, для, скажімо, багатої частини українського суспільства, особливо тих, хто пов’язаний з політикою, важливо приховати свої капітали, статки. І найлегше це зробити через криптовалюту. І пояснити свої статки тим, що колись я дуже гарно і вправно грав на криптовалюті”, – зазначив Новак.

Співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions Олена Сосєдка зазначила, що легалізація криптовалют в Україні матиме й свої переваги для української економіки. Зокрема, за її словами, такий крок забезпечить більшу прозорість для інвесторів та користувачів криптовалют, що дозволить здійснювати операції в рамках чітких правових норм, не наражаючи себе на регуляторні ризики.

Окрім того, на думку Олени Сосєдки, офіційне визнання крипти створить сприятливі умови для притоку міжнародних інвестицій, які є надзвичайно важливими для розвитку української економіки, а також надасть поштовх для розвитку інноваційних фінансових технологій. Зокрема, це сприятиме розвитку блокчейн-платформ, а також дозволить уряду краще контролювати транзакції та оподаткування в цьому секторі.

На думку фінтехексперта, додатково важливою є роль криптовалют у стимулюванні малого і середнього бізнесу, оскільки багато компаній зможуть здійснювати операції з використанням криптоактивів, обходячи складнощі банківських процедур. Це підвищить гнучкість і швидкість фінансових операцій.

Водночас Олена Сосєдка додала, що для того щоб уникнути незаконних транзакцій, таких як відмивання коштів чи фінансування тероризму, необхідно впровадити чіткі механізми контролю за криптовалютними ринками.

“Легалізація криптовалют в Україні — це надзвичайно важливий крок, який відкриває нову еру в розвитку фінансової системи країни”, – резюмувала фінтехексперт.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Журналіста Олександра Лємєнова оголошено у розшук

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області ухвалив рішення про затримання...

Олександр Усик на “церемонії прибуття” був у шикарному одязі від українського бренду

21 грудня в Саудівській Аравії відбудеться один із найочікуваніших...

СБУ ефективно проводить свої спецоперації на території Росії

Робота українських спецслужб у час війни привертає дедалі більшу...

Євген Дикий про ситуацію у 211-й бригаді

Порушення дисципліни та випадки знущань у військових частинах –...

За шість років будівництва Подільського мосту його вартість зросла удвічі

Будівництво Подільського мостового переходу через Дніпро у Києві, яке...

В Україні через підвищення податків щодня закриваються понад 1000 ФОП

В Україні, після підписання президентом Володимиром Зеленським закону про...

Петро Порошенко “заробив” на донатах мільйони гривень

П’ятий президент України Петро Порошенко знову опинився в центрі...

Реванш Усик – Ф’юрі обіцяє фантастичні призові: українець отримає більшу частину гонорару

Запланований на кінець грудня 2024 року реванш між українським...