Лише 10% українських біженців хочуть повернутися додому з Норвегії

Після більш ніж року від початку повномасштабної війни Росії проти України, серед українських біженців, які перебувають у Норвегії, почали проявлятися нові соціально-психологічні тенденції. За результатами останніх опитувань майже 47% українських біженців заявляють, що не хочуть повернутися в Україну навіть після завершення бойових дій. Цей показник показує не лише тяжкість пережитого досвіду, а й глибокі зміни в життєвих планах людей, які змушені були шукати прихистку в інших країнах.

Як пише VG, про це свідчать результати опитування Управління з питань інтеграції та різноманітності (IMDi). Зазначається, що лише 10% біженців хочуть повернутися додому.

Дослідниця Вільде Гернес з Інституту міських та регіональних досліджень (NIBR) при OsloMet каже, що серед українців простежується дві тенденції. По-перше, ті, хто давно в Норвегії, більше хочуть залишитися у цій скандинавській країні. По-друге, є категорія біженців, які нещодавно прибули, але від самого початку хочуть осісти у Норвегії.

За словами Гернес, серед приїжджих збільшилась кількість хлопців віком 16-17 років. На її думку, це пов’язано з тим, що з 18 років юнаки вже не мають можливості виїхати з України і їм загрожує можлива мобілізація до війська.

У схожому опитуванні в січні 2023 року кожен третій український біженець казав, що хоче залишитися в Норвегії. При цьому понад половина – вагалися.

Кількість українців, які повернуться з-за кордону після закінчення війни, залежатиме від того, за яким сценарієм вона завершиться. Таку думку висловив старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи, кандидат економічних наук Олексій Позняк.

Як пише El Pais, від шести до десяти мільйонів українців опинилися за кордоном від початку повномасштабної війни. Вони досі там живуть, але Україна виступає за те, щоб повернути громадян “додому ” – зокрема, за допомогою таких методів, як припинення допомоги біженцям і закриття доступу до консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Як змінилися ціни на продукти за рік

У 2024 році вартість споживчого кошика в Україні зросла...

НБУ витратив понад 34 млрд доларів на підтримку гривні у 2024 році

Національний банк України (НБУ) у грудні 2024 року продав...

Василів день: традиції, прикмети та заборони для українців

1 січня в Україні: церковні свята Сьогодні українці вшановують...

Січень 2025 року починається теплом: синоптики прогнозують до +14°C

Перші дні 2025 року дарують українцям справжнє весняне тепло....

Україна зупинила транспортування газу з РФ

З 1 січня 2025 року о 07:00 Україна запустила...

Чи мають право поліцейські без жетонів затримувати громадян

В Україні поліцейські, які допомагають групам оповіщення Територіальних центрів...

Тарифи на газ у 2025 році: що зміниться для українців

З 1 січня 2025 року українці продовжать отримувати газ...

Зеленський випустить новорічне привітання: коли та де дивитися

31 грудня в останні хвилини 2024 року президент України...