Меджліс засудив пропозицію Польщі щодо Криму

Меджліс кримськотатарського народу виступив з різкою критикою на адресу міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського через його недавню заяву про можливість передачі Криму під мандат ООН для проведення референдуму. Кримські татари вважають цю пропозицію «неприпустимою та цинічною», зазначаючи, що вона не відповідає інтересам України та кримських татар.

Про це йдеться в заяві Президії Меджлісу щодо висловлювань очільника МЗС Польщі, яку опублікував голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Як вважають у Меджлісі, фактично Радослав Сікорський публічно припустив, що задля припинення війни Росії проти України, наша держава має поступитися Кримом.

Зокрема він пропонує передати Кримський півострів «під мандат ООН із місією з підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями».

Меджліс кримськотатарського народу вважає подібні заяви «неприпустимими та цинічними», а також такими, «що не відповідають ані національним інтересам України, ані правам та інтересам корінного кримськотатарського народу України».

«Згідно з національним законодавством України та міжнародним правом «законними жителями» Криму є виключно громадяни України та особи, які в законний спосіб оформили своє постійне або тимчасове перебування на українській території, що підтверджується у встановленому українським законодавством порядку. Тому будь-які інші спроби встановлення законності проживання людини в українському Криму не потрібні та недоцільні», – йдеться в документі.

У Меджлісі висловили впевненість, що будь-які пропозиції щодо вирішення питання припинення війни Росії проти України, досягнення миру в Україні, відновлення її територіальної цілісності, відновлення порушених прав і свобод українських громадян на окупованих територіях має відбуватися на основі національного законодавства України та міжнародного права.

«Крим – це тимчасово окупована території України і першим кроком до встановлення миру має бути виведення російських окупаційних військ з території півострова. Обговорення будь-яких питань майбутнього Криму має відбуватися лише за участю та згодою Української держави та корінного кримськотатарського народу», – наголошується в заяві.

Центр журналістських розслідувань нагадує, що 18 вересня 2024 року в ході дискусії на 20-й щорічній зустрічі YES у Києві міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, висловлюючи особисту думку, зазначив, що Крим має вирішальну роль у питанні щодо можливих мирних переговорах між Україною та Росією. На його думку, саме тому одним із варіантів розв’язання питання щодо півострова може стати передача його під мандат ООН.

«Якщо обидві країни захочуть, то тут можна було б знайти рішення. Ми могли б передати його під мандат ООН із місією з підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями, і таке інше… І ми могли б відкласти це на 20 років», – сказав Сікорський.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Росія готується до десятка масованих атак

Російська Федерація продовжує активно готуватися до нових масованих ударів...

S.T.A.L.K.E.R. 2 побила рекорд українських ігор у Steam

Після 15 років очікувань, нескінченних переносів і навіть скасувань,...

Ексдиректор Оператора ГТС вимагає премію в 10,5 млн грн

Колишній генеральний директор Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон...

Україна готова відновити авіасполучення

Україна на 95% готова відновити авіаперевезення, проте це залежить...

Захворюваність на грип і COVID-19 в Україні зростає

За минулий тиждень (з 11 по 17 листопада) в...

Аспіранти-контрактники не зможуть отримати відстрочку наступного року

В Україні вирішили скасувати відстрочку від мобілізації для аспірантів-контрактників....

Зрадникам і домашнім тиранам – зась: Рада ухвалила важливий законопроєкт

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10298,...

Канада передає Україні зенітно-ракетний комплекс NASAMS

Міністр оборони Канади Білл Блер оголосив, що Канада передала...