Менеджери “Метінвесту” продовжують “пиляти” бюджет Запоріжжя

Незважаючи на зміну в.о. мера, господарювати продовжать “донецькі”: Віталій Кисіль, Олександр Голтвенко з меншими “рішалами”, такими як Євген Ковальов і Геннадій Тимченко.

Представники “Метінвесту” продовжують відігравати ключову роль у місті. Їхні люди представлені в різних фракціях міськради, а бюджет щільно обплутаний підрядними організаціями. Назвати їх “запоріжсталівськими” не можна, оскільки раніше вони були в управлінні Донецька, потім Маріуполя, а тепер і Запоріжжя. Користі вони не принесли ніде.

Тим самим шляхом вони пустили Запоріжжя. Гроші, як місцевого бюджету, так і субвенції з Кабміну йдуть куди завгодно, але не на необхідні потреби. Темпи відновлення пошкоджених багатоповерхівок йдуть черепашачими темпами, а багато де навіть взагалі не розпочато. Зі скрипом було виділено невелику, за мірками міста, суму на потреби ЗСУ.

Але зате немає проблем із тим, щоб витратити 3,2 млн грн на “обстеження” одного з мостів, що з’єднують місто з островом Хортиця (не на роботи з поліпшення стану моста, а саме на його обстеження на папері). Або із закупівлею в непрацюючі школи водонагрівачів на 14 млн. грн. за регулярних обстрілів енергетичної інфраструктури. Або з виділенням 24 млн. грн. на покіс трави і підстригання дерев. До того ж упродовж 2022-2023 років міський Департамент інфраструктури та благоустрою спільно з районними адміністраціями стригли дерева, коли ті вже розпустили листя і летів пух із тополь, а траву косили вже під заморозки, що, в принципі, заборонено.

Але все банально просто: відкати за міські підряди починаються від 30%, які “смотрящі” перекладають у свою кишеню. Звідси і непридатні бомбосховища, і все інше.

Більшістю цих корупційних дій керують менеджери середньої руки компанії “Метінвест”. Після відходу з посади мера Володимира Буряка їхній вплив сильно зріс. Це заступник мера Віталій Кисіль і керуючий справами міськвиконкому Олександр Голтвенко.

Олександр Голтвенко, колишній топменеджер Метінвесту, працював на ММК ім. Ілліча. У 2015 році став першим заступником міського голови Маріуполя Вадима Бойченка, а вже у 2018 році внаслідок корупційного скандалу був звільнений. Саме він, а не Регіна Харченко та її нові заступники, керує всередині мерії політичними та економічними питаннями життя міста. На всіх нарадах і закулісних моментах він грає першу скрипку в стінах мерії.

Віталій Кисіль має також маріупольське коріння, володів там бізнесом і безпосередньо впливав на мера Маріуполя Вадима Бойченка.

Кисіль керував першою виборчою компанією Бойченка. Перед працевлаштуванням у запорізьку мерію був співробітником Метінвесту.

Після відходу Буряка він скооперувався з групою Віктора Щербини, а щойно змістили Куртєва, домовився про збереження впливу з губернатором Іваном Федоровим. Від Федорова в міській мерії офіційно представлена Слєпян, а неофіційно наглядачем за містом закріплено колишнього в.о. губернатора Геннадія Тимченка, який укотре вдало зрадив своїх старих кураторів в обласній адміністрації. Для нього це не ново, він свого часу також зрадив губернатора Бриля, потім Старуха, а до них і на своїй старій роботі в Облавтодорі аналогічно чинив зі своїми покровителями. Тобто всі політичні рішення по місту ухвалює Кисіль із Федоровим, а в життя вже втілюють Тимченко з Голтвенком.

Відновивши свої позиції в міській владі, отримавши крісла і службові автомобілі, метінвестовські товариші взялися за освоєння міського бюджету і призначенням на ключові позиції своїх менш значущих соратників, які у великій кількості переїхали із захопленого Маріуполя, співробітників Метінвесту. Місцеві жителі, уважно проїхавши містом повз комунальні підприємства і департаменти міста, помічають, що впадає в око до непристойності велика кількість припаркованих біля цих структур автомобілів із донецькими номерами.

Для накачування своїми людьми в місті навіть було створено новий департамент економічного розвитку, який отримав у своє підпорядкування всі міські комунальні підприємства. Змагаючись у 2022/2023 році з ситуативними “партнерами”, хто скільки займе керівних крісел. При Куртєві Киселя, як заступника в.о. мера, багато співробітників міськради взагалі не знали в обличчя, він практично не бував на своєму робочому місці. Прийоми та переговори прохачів-відвідувачів він проводить в офісі на вулиці Тургенєва, 29.

Тих, хто заходив до офісу Метінвесту на прийом до Киселя, помітили в робочий час як заступників в.о. міського голови, так і керівників низки комунальних підприємств, міських та обласних депутатів, голів районних адміністрацій, бізнесменів.

Ось службова машина Киселя, припаркована в Запорізькому офісі Метінвесту.

А ось смотрящий уже на особистому автомобілі перебуває в офісі Метінвесту, вирішує питання розподілу бюджетних грошей у свої кишені.

Щоправда, новоявлені наглядачі, після певних дій правоохоронних органів, виявилися людьми досвідченими і хабарі напряму з постачальників і підрядників не беруть. Для цього в них є спеціально навчені люди. На кожному комунальному підприємстві і в кожному Запорізькому департаменті є свої відповідальні за цей процес товариші. Але про низи трохи пізніше, зараз розповімо про головного з них.

Це великий любитель футболу (але як же без цього, це ж корпоративна етика) і великий знавець юриспруденції (на випадок, якщо на хабарі візьмуть правоохоронні органи, знає, як поводитися, і не розгубиться, а вищі керівники в цьому разі ні до чого) Євген Ковальов.

У місті Запоріжжя він значиться заступником директора КП “МФК Металург”, відповідальним за сприяння розв’язання питань, пов’язаних з органами місцевого управління та юридичного супроводу футбольного клубу. Оце так придумали посаду!

А за фактом – звичайний смотрящий.

Перший раз публічно на Запорізькому горизонті він засвітився 15.06.22 р. на сесії міськради з питання “Затвердження Програми заходів з організації громадських формувань з охорони громадського порядку та профілактики правонарушень у місті Запоріжжя на 2022 рік”.

За стенограмою проведення сесії, Ковальов з депутатської трибуни незрозуміло в якому статусі переконував міських депутатів у необхідності виділення бюджетних коштів у розмірі 30 млн гривень для добровольчих територіальних формувань міста Запоріжжя. Зокрема, для потреб ДФТГ “Хортицький полк”. На момент проведення сесії в цьому добровольчому формуванні Ружина, офіційно в штаті значилися Кисіль В. і Ковальов Є. У наявності явний конфлікт інтересів, напевно правоохоронні органи дуже зацікавляться цим делікатним моментом із життя міських запорізьких чиновників і не забудуть про спільні фінансові схеми Киселя з Ружиним.

До речі, Ковальов на час перебування в місті Запоріжжя орендує будинок у дуже дорогому елітному комплексі “Ренесанс” на Правому березі міста. Очевидно, орендувати такий дорогий будинок дозволяє зарплата маленького чиновника.

Тобто в місті Запоріжжя з’явився (причому з благословення керівників Метінвесту) новий Женя, тільки не Анісімов, а Ковальов. Але принцип той самий. Збір данини з міста. Він як у лихі 90-ті пересувається містом на чорному БМВ або чорному Мерседесі, весь у наколках і все вирішує. Тобто той самий бандитський Донецьк, який вони перенесли 2022 року в Запоріжжя. Сфера його “відповідальності” неосяжна, це всі міські комунальні підприємства Запоріжжя, міське управління капітального будівництва, департамент інфраструктури, департамент економічного розвитку і багато чого іншого, дрібнішого міського господарства. Саме він проводить так звані закриті наради в стінах міських підприємств для керівників департаментів, УКБ, комунальних підприємств із визначенням підрядників і постачальників, які мають працювати з міськими структурами. Його завдання зібрати мзду з підприємців і принести господарям. Тільки справжні господарі Метінвесту – це Ахметов і Новинський, які навряд чи в курсі про масштаби беззаконня, яке чинять їхні підлеглі в місті Запоріжжя. У той час, коли Верховна Рада України збирається голосувати за законопроєкт N11195 від 22.04.24 р., що “обнуляє приватну власність в Україні”, внесений главою фракції “Слуга народу” Арахамією, то під прицілом можуть опинитися всі найбільші активи Метінвесту та СКМ (українські ГЗК, меткомбінати, генеруючі підприємства енергетики та багато інших активів – основи бізнесу Ахметова та Новинського). Справжні власники компанії Метінвест розуміють, що з цими активами зовсім скоро, можливо, доведеться розлучитися, напевно, тому їхні підлеглі в особі Кисіля та його оточення мають від вищого керівництва команду зайнятися так званою “приватизацією” Запорізької місцевої влади, міських депутатів і всіх городян?

Усі ці люди приїжджі, так звані “донецькі” або “маріупольські”. Їхнє завдання максимально вичавити або правильніше сказати віджати міський бюджет, а потім хоч трава не рости, вони роз’їдуться по інших містах і зарубіжжю.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ухилянти найчастіше намагаються перетнути кордон з Румунією та Молдовою

На Державній прикордонній службі України (ДПСУ) розповіли про активність...

Гереги масово бронюють рекламні площі у Хмельницькому

За інсайдерською інформацією, на ринку реклами Хмельницького та області...

Як генерал під час воєнного стану звільнився зі служби, інструкція із застосування

На фоні дискусій про військові відстрочки та відставки в...

Директору компанії пред’явлено підозру у контрабанді

Детективи Бюро економічної безпеки України заявили про виявлення злочинної...

Хто атакує “Джокера”? Кому став на заваді Роман Кравець?

Монополія Банкової в Україні на насильство, правду, армію, корупцію...

Зловмисники використовували косметику для контрабанди наркотиків

Правоохоронці в Києві заявили про викриття великого наркоторговельного ринку,...

“Рішала” часів Азарова Віктор Лещинський виграє тендера по квоті Миколи Тищенко

Засновник однойменного благодійного фонду Віктор Лещинський, за часів Януковича-Азарова...

НАЗК зцікавилося декларацією Людмили Денісової

Згідно з інформацією, отриманою від джерела в Національному агентстві...