Міський голова Борщівської громади на Тернопільщині Ігор Чопик, обраний від партії «Батьківщина», подав декларацію, в якій уникає прямої відповідальності за оцінку власних активів. У документах – десятки тисяч квадратних метрів землі, офісні приміщення, квартири й авто. Але скільки все це коштує — дізнатися неможливо. Чопик просто не вказує вартості свого майна, як і майна дружини.
Ігор Чопик і його дружина Галина мешкають у Борщеві. Вона – підприємиця та власниця компанії ТОВ «Тернопільводагробуд», що зареєстрована у цьому ж місті. Офіційно фірма займається будівельними матеріалами. Неофіційно – може бути одним із джерел сімейного добробуту, який не повністю відображено в публічних документах.
У декларації мера — щонайменше три великі земельні ділянки в межах Борщева та одна в сусідньому селі Іване-Пусте. У сумі — понад 3 гектари землі. Проте вартість жодної з них не вказана. Ще одна велика ділянка – 617-метрове офісне приміщення – теж без оцінки. І це при тому, що все це майно було придбано ще у 2000-х роках, коли облік і державна реєстрація давно були налагоджені.
Дружина Чопика, згідно з тією ж декларацією, володіє ще трьома ділянками в Борщеві (включно з ділянкою на 10 соток), квартирою (77,5 м²) і незавершеним житловим будинком площею 258 м². Вартість і дату набуття більшості об’єктів так само не вказано.
У декларації фіксуються чотири транспортні засоби на ім’я Ігоря Чопика. Серед них два легковики (Mitsubishi Lancer і Skoda Superb), а також два вантажні авто. Але й тут – жодного слова про їхню вартість.
Не виключено, що такі “забуті” рядки – не випадковість. У багатьох випадках оцінка майна дозволила б зрозуміти, чи відповідає воно рівню доходів чиновника.
Ігор Чопик у 2023 році отримав понад 900 тисяч гривень зарплатні й майже 88 тисяч пенсії. Його дружина заробила ще 1,26 млн гривень як підприємиця. Але найбільш красномовний пункт декларації — це готівка. У сім’ї Чопиків «під подушкою» зберігається 1,14 мільйона гривень, 14 тисяч доларів США та ще 6,8 тисячі євро.
При цьому об’єкти нерухомості на десятки мільйонів гривень – без вартості. У декларації Чопика багато нерухомого і рухомого майна, яке за логікою закону має бути оцінене або хоча б позначене як “невідоме”, але навіть цього не зроблено.
ТОВ «Тернопільводагробуд», кінцевим бенефіціаром якої є Галина Чопик, зареєстроване в Борщеві. Компанія торгує будматеріалами, а це галузь, де часто фіксують схеми оптимізації податків, підрядні договори з місцевими бюджетами і великі готівкові обіги.
Чи була дружина Ігоря Чопика контрагентом Борщівської міськради — питання, яке варто поставити антикорупційним органам. І чи не є частина їхнього нерухомого майна оформленою на дружину з тієї ж причини — приховування вартості чи конфлікту інтересів.
Міський голова Борщева володіє чималими активами, але не поспішає деталізувати їхню цінність. Вартість землі, офісу, будинку, авто – не вказана. Бізнес дружини – за кадром. Усе це не суперечить букві закону, але абсолютно суперечить його духу.
Поки Чопик працює мером громади, яка потребує прозорості, його декларація залишається прикладом того, як можна обійти увагу виборців і контролюючих органів.