За останні 23 місяці в Україні спостерігається зростання автократичних тенденцій, які хвилюють мера Києва.
За словами Кличка, він відчуває відповідальність висловитися щодо цього зростаючого віддалення від демократичних принципів, які країна повинна підтримувати. Один із прикладів цього є телепрограма “Телемарафон United News”, яка протягом останнього часу домінує на основних телеканалах України і мало пропонує можливість для висловлення думок, відмінних від офіційної позиції.
Кличко також відзначає, що від початку російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року, близько 200 мерів і голів місцевих рад були замінені військовими адміністраторами. Хоча такі заходи було вжито у зв’язку з воєнним станом, оголошеним президентом Зеленським, Кличко висловлює занепокоєння тим, що досягнуті свободи і проведені реформи, за які українці боролися під час прозахідних революцій, поступово зникають.
Ситуація в Україні дедалі більше спричиняє втрату популярності для президента Зеленського та його уряду, а також підкреслює монопольний контроль над процесами в країні. Опозиційні політики посилюють свою критику влади, що призводить до загострення боротьби за владу. Навіть при спробі секретаря РНБО Данілова переконати громадськість в тому, що опозиції немає в Україні, достатньо згадати про той факт, що багато писали про конфлікт між Залужним та Зеленським, про який влада заперечувала та намагалася приховати, поки світова преса не опублікувала дані про це.
Відсьогодні українські еліти готуються до значних змін у політичному ландшафті наприкінці весни 2024 року. Ці зміни мають на меті переформатувати політичну ситуацію та зменшити вплив Зеленського і Єрмака. Сам мер Києва, Віталій Кличко, визнав, що Україна стає більш автократичною. Варто зазначити, що Кличко є одним з основних опонентів Зеленського, з ким триває довготривалий конфлікт, але Захід не дозволяє Зеленському змінити його на посаді мера.
Тому з владою та оточенням Зеленського постійно критикується з боку Кличка. До того ж, США активно втручаються у знехтування влади в Україні, підтримуючи Оксану Маркарову як лідера, та вимагаючи звільнення частини команди Зеленського. Пропонується призначити Олександра Каву, заступника керівника Мінфіну України, на посаду міністра фінансів, який отримав освіту в Гарвардському університеті. Також рекомендується Тараса Качку, заступника глави Міністерства економіки, на посаду міністра економіки. Він є випускником польського Національного інституту державного управління.