Мережа суддів, правоохоронців та адвокатів, пов’язаних з Татаровим, може закривати невигідні для влади справи

Протягом періоду з 2014 по 2020 рік заступник голови Офісу Президента України, Олег Татаров, брав участь у науковому супроводі захисту дисертацій понад 59 науковців з 6 закладів вищої освіти. Більшість з цих осіб на сьогодні мають видатні кар’єри в сфері правоохоронної діяльності, займаючи важливі посади та беруть участь у вирішенні знакових справ, зокрема, у справах Стерненка та Дениса Єрмака.

За даними журналістів, вказані 59 осіб захистили свої дисертації під науковим керівництвом Олега Татарова або на захисті, де він був науковим опонентом, протягом вищезазначеного періоду, коли Татаров не мав посади в уряді.

Серед осіб, які захистили дисертації під керівництвом Олега Татарова або в яких він був науковим опонентом, виділяються наступні імена:

  • Станіслав Свириденко, адвокат, що представляв інтереси Ірини Кузнецової, дружини одного з нападників на активіста Сергія Стерненка;
  • Світлана Шапутько, суддя Печерського районного суду, яка практично підтримала віправку Романа Ратушного під домашній арешт;
  • Світлана Смик, суддя Печерського районного суду, яка спочатку затягувала розгляд справи про невчасне декларування президентом Зеленським отримання 2,5 млн гривень за продаж облігацій, а потім закрила її. Вона також відома через справу натоятеля Києво-Печерської Лаври Павла Лебідя, авторозподіл суддів по цій справі мав ознаки корупції;
  • Віта Бортницька, суддя Печерського районного суду, яка перед виходом на пенсію ухвалила рішення про арешт майна Петра Порошенка.

У зв’язку з справами Сергія Стерненка та його прихильників, які організували протест на Банковій, відзначено, що з Олегом Татаровим пов’язані суддя Світлана Шапутько, прокурор Олег Білоус та адвокат Станіслав Свириденко. Вважається, що між Татаровим та цими особами, які захищалися від судового переслідування, існує системний зв’язок.

“Доказів того, що саме Татаров встановлював ці зв’язки, не виявлено. У ролі заступника керівника Офісу Президента він не має офіційних кадрових повноважень. Але існує де-юре та де-факто. Відомо, що Татаров впливає на правоохоронний блок. Важко повірити, що Офіс президента не мав жодного впливу на формування керівного складу цих органів. Маючи власних адвокатів та зв’язки в слідстві, прокуратурі, судах, можна взагалі впливати на рішення суду”, – заявив юрист Вадим Валько з Центру протидії корупції.

В розслідуванні зазначено: “Є підстави підозрювати, що ця неофіційна мережа, пов’язана з Татаровим, буде використовуватися владою для розв’язання ще багатьох скандальних справ”.

Олег Татаров був призначений на посаду заступника керівника Офісу Президента 5 серпня 2020 року. Раніше він працював заступником начальника Головного слідчого управління МВС під керівництвом Віталія Захарченка під час Революції Гідності. Татаров керував кримінальними провадженнями щодо активістів Революції Гідності.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Чого чекати від ринку оренди взимку: де винайняти житло дешевше

Оренда нерухомості в Україні переживає цікавий період: ціни зростають,...

Поліція затримала шахраїв у військовій формі

Поліція Києва викрила двох чоловіків, які видавали себе за...

Що потрібно знати про нові зміни в правилах мобілізації

З початком воєнного стану в Україні мобілізаційні правила зазнають...

Поліція затримала підозрюваних у підпалах військових авто та відділень Укрпошти

У Києві правоохоронці затримали двох осіб, яких підозрюють у...

З нового року доведеться платити за деякі медичні послуги

З 1 січня 2025 року в Україні почнуть діяти...

Укрпошта переходить на нові тарифи: що зміниться для клієнтів

З 1 січня 2025 року Укрпошта повністю змінює підхід...

Феодул Критський: традиції, прикмети та заборони дня

Сьогодні, 23 грудня, православні віряни вшановують пам’ять святого Феодула...

Погода сьогодні: які вона принесе сюрпризи цього понеділка

Сьогодні, 23 грудня, погода в Україні обіцяє бути мінливою...