Міністерка економіки Свириденко отримала 3,1 млн грн за лекції в КШЕ за 6 місяців

У 2024 році перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко – задекларувала понад 3,1 мільйона гривень доходу за викладацьку діяльність у Київській школі економіки (КШЕ). Це майже втричі більше, ніж її річна зарплата у Кабміні, і в кілька разів перевищує доходи ректорів державних вишів.

Як з’ясувала Українська правда, такі виплати були здійснені через три контракти: за напрямами “економіка”, “менеджмент” і “публічне адміністрування”. За словами самої Свириденко, вона читає лекції, проводить консультації для студентів і бере участь у підготовці нових програм. Усе це – поза робочим часом.

Водночас у медійному середовищі заговорили про можливий конфлікт інтересів. Свириденко не лише викладає в КШЕ, а й курує Мінекономіки, яке є бенефіціаром великих міжнародних проєктів, де виконавцем виступає ГО “Інститут КШЕ”. Йдеться, зокрема, про проєкт технічної допомоги на майже мільйон євро, а також про інший грант на 150 мільйонів доларів, у якому КШЕ є виконавцем, а Мінекономіки – одним із бенефіціарів.

Президент КШЕ Тимофій Милованов стверджує, що не має формального впливу на український підрозділ Школи, оскільки керує американською організацією. Він визнає: не очікував, що викладачці Свириденко нарахували аж такі гонорари, однак запевняє, що все було в межах внутрішніх політик. У документі KSE Policy on Faculty Remuneration йдеться, що чинні урядовці можуть отримувати до 240 тисяч гривень на місяць – а Свириденко мала три контракти.

У самій КШЕ пояснили: таких умов дотримуються і для інших професорів-практиків з високим рівнем національного або міжнародного визнання. Разом із тим, сам Милованов не приховує, що співпраця з урядом нерідко відбувається в складних умовах: держава не завжди платить вчасно, а подекуди взагалі не компенсує витрати.

Виплати Свириденко виглядають формально легальними. Але з огляду на її ключову роль у відборі партнерів для державних проєктів постає логічне запитання: чи не є такі гонорари непрямим заохоченням – або ж способом легалізації доходів?

Наразі ані НАЗК, ані правоохоронні органи не оприлюднювали інформації про перевірки щодо цієї ситуації. Проте для громадськості залишається важливим з’ясувати – чи не перетворюється академічна діяльність чиновниці на приховану форму політичної віддяки за співпрацю з конкретною організацією.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Екснардеп постачав препарати для шпиталів РФ — СБУ розкрила фармацевтичну схему

Українські правоохоронці викрили фармацевтичну схему, через яку сотні мільйонів...

Під час розлучення вирішив убити: на Прикарпатті судитимуть замовника вбивства

В Івано-Франківську прокурори завершили досудове розслідування і передали до...

Слідчі ДБР у Житомирі отримують по 120 тисяч і живуть в елітних ЖК

У Житомирському територіальному управлінні ДБР розслідувачі зі скромними біографіями...

У Львові чоловік намагався зарізати дівчинку ножицями

У Львові 31-річному чоловікові оголосили підозру в нападі на...

Міноборони витратило 340 мільйонів на непридатні бронежилети — СБУ викрила схему

Служба безпеки України спільно з Офісом Генпрокурора викрила чергову...

Співачка ALYOSHA пояснила, чому їхній родині потрібно до 200 тисяч на місяць

Українська співачка Олена Тополя (виступає під псевдонімом ALYOSHA) відверто...

Борги по аліментах: у Мін’юсті розповіли, в яких областях найбільше боржників

Станом на липень 2025 року понад 170 тисяч осіб...

Суд звільнив від покарання учасника оборудок із закупівлями для «Укрзалізниці»

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену...